• (0472) 64-10-00
  • public@csbc.edu.ua

КАФЕДРА "КОМП'ЮТЕРНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ"

КАФЕДРА "КОМП'ЮТЕРНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ" булa заснованa в 1998 році у зв’язку з відкриттям спеціальності «Обслуговування комп’ютерних та інтелектуальних систем і мереж». До складу кафедра входять дві випускаючі циклові комісії: «Комп’ютерних систем і мереж» та «Програмування».

Мета кафедри полягає у формуванні професійно розвинених особистостей – інженерну еліту, які володіють загальними та сучасними фаховими компетенціями у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних наук, програмування та периферійних пристроїв, а також сприянні зростанню інформаційно-інноваційного потенціалу України.

Візія кафедри – забезпечити високу якість підготовки фахівців шляхом забезпечення дуальної системи навчання із використанням технологій змішаного навчання, реалізації прогресивних наукових та освітніх цінностей, що відповідають викликам сьогодення та зорієнтовані на динамічний розвиток ІТ-сфери в Черкаському регіоні та в Україні.

Концепція розвитку кафедри формується на основі стратегічних пріоритетів МОН України, економічного та соціального розвитку Черкаської області та Черкаського державного бізнес-коледжу. Організація навчального процесу, що відповідає рівню національних та міжнародних стандартів вищої освіти містить у собі:
- розробку комплексу електронних освітніх ресурсів, навчально-методичного забезпечення навчального процесу і контролю знань студентів з використанням сучасних комп’ютерних освітніх технологій;
- формування системи забезпечення якості надання освітніх послуг, що відповідають національним та міжнародним стандартам;
- безперервний розвиток й удосконалення навчальних планів, уведення нових навчальних дисциплін, авторських і міждисциплінарних курсів з врахуванням потреб регіонального та національного ринків праці в галузях інформаційних технологій та промисловості;
- формування механізмів академічної мобільності викладачів і студентів кафедра шляхом розвитку міжнародного співробітництва в галузі освіти і науки.

Науково-педагогічний потенціал кафедра інформаційних технологій представлений, 1 доктором технічних наук, 4 кандидатами наук, а загалом – 7 викладачів. Із загальної кількості викладачів кафедра понад 50% мають вищу кваліфікаційну категорію. Один викладач навчається в докторантурі на здобуття наукового ступеня - доктор наук.

Напрям наукової діяльності кафедри:

  • "Теоретичні та методологічні основи, інструментальні засоби створення та використання Інформаційних технологій» (номер державної реєстрації роботи: 0121U113384)"
  • Співпраця з роботодавцями та партнерами

    На кафедрi "КОМП'ЮТЕРНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ" здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти освітніх ступенів молодший бакалавр та бакалавр.

    Освітні програми для здобуття освітньо-професійного ступеня фаховий молодший бакалавр
    Освітня програма Спеціальність Тривалість навчання
    9 кл 11 кл
    Комп’ютерна інженерія 123 «Комп’ютерна інженерія». 3 роки 10 місяців 2 роки 10 місяців
    Освітні програми для здобуття освітнього ступеня бакалавра
    Освітня програма Спеціальність Форма навчання
    денна
    за скороченою формою навчання на базі ОКР молодшого спеціаліста* та ОС молодший бакалавр
    Комп’ютерна інженерія 123 «Комп’ютерна інженерія». 1 рік 10 місяців
    на базі ОПС фаховий молодший бакалавр
    Комп’ютерна інженерія 123 «Комп’ютерна інженерія». 2 роки 10 місяців

    Основні професійні компетенції фахівця з комп’ютерної інженерії:
    - здатність досліджувати та проектувати спеціалізовані комп’ютерні системи;
    - знати програмне забезпечення спеціалізованих комп’ютерних систем;
    - вміти проектувати компютерні засоби обробки сигналів та зображень;
    - здатність проектувати вбудовані комп’ютерні системи;
    - володіти методами та засобами тестування, відлагодження та діагностики комп’ютерних систем;
    - проектувати засоби захисту інформації в комп’ютерних мережах;
    - володіти основами Архітектури спеціалізованих комп’ютерних систем;
    - володіти реконфігуруваням комп’ютера;
    - проектувати надвеликі інтегральні схеми;
    - володіти методами, алгоритмами і засобами цифрової обробки сигналів;
    - вміння розробляти, монтувати, налагоджувати: і експлуатувати: спеціалізовані та класичні комп’ютерні системи та мережі;
    - проектувати та реалізовувати технічні засоби на базі спеціалізованих та універсальних процесорів;
    - здійснювати програмування пристроїв розроблених на базі спец процесорів;
    - адмініструвати серверні вузли та комплекси.

    Можливі сфери працевлаштування фахівців з Комп’ютерної інженерії:
    - обслуговування обчислювального центру;
    - розробка та адміністрування баз даних;
    - реінженерія комп’ютерного устаткування; - забезпечення стандартів та засобів керування якістю процесу розробки комп’ютерного забезпечення;
    - аналіз продуктивності та оптимізація комп’ютерного забезпечення;
    - впровадження та супровід мережевого забезпечення;
    - управління ризиками в комп’ютерній інженерії;
    - інженерія комп’ютерного забезпечення.

    Можливості для розвитку студентів. Навчальним планом з підготовки фахівців на кафедрi передбачено використання змішаної системи освіти із співпрацею з Brainbasket, Cisco networking academy, SPD-University, Codeclub із використанням освітніх он-лайн платформ, таких як «Prometheus», «Edera», «Coursera», де студенти вивчають різні дисципліни професійного спрямування. На кафедрi, при підтримці Черкаського ІТ-кластеру, реалізується дві освітні волонтерські ініціативи. STUD_IT_OPEN – відкриті професійно-орієнтовані лекції. IT_KIDS – клуб з безкоштовного навчання основам програмування дітей шкільного віку, в рамках роботи якого студенти відіграють роль викладачів-менторів. кафедра тісно співпрацює з ІТ-компаніями та установами, що входять до складу Черкаського ІТ-кластеру. В рамках співробітництва їхніми представниками проводяться майстер-класи, екскурсії на підприємства, залучення студентів на практику та до виконання досліджень тощо.

    Академічна мобільність та стажування. Черкаський державний бізнес-коледж – єдиний коледж в Україні, що реалізує програму академічної мобільності та отримує найбільшу фінансову підтримку від програми Європейського Союзу серед усіх закладів вищої освіти Черкащини. В рамках академічної програми Erasmus+ студенти мають змогу навчатися в університеті ISMA (Informacijas sistemu menedzmenta augstskola / Вища школа менеджменту інформаційних систем), м. Рига, Латвія
    2024 – навчання 2 студентів за програмою академічної мобільності у Відземському університеті прикладних наук, м. Валмієра, Латвія.
    2021-2024 – навчання 5 студентів за грантовою програмою Держдепартаменту США Communiti College Initiative Progtam. (Термін навчання – один рік).
    2016-2023 – стажування 50+ студентів за програмою SkillSprint, Болгарія.
    2017 - 2019 рр. – загалом 11 студентів ЧДБК пройшли навчання в рамках академічної програми Erasmus+ в університеті ISMA. Навчання відбувається англійської мовою, студенти отримують стипендію у розмірі від 750 до 840 євро на місяць від Європейського Союзу.
    2016 - 2019 рр. – загалом 47 студентів пройшли тижневе стажування в університеті ISMA за програмою «Освіта в ХХІ столітті. Молодь та кар’єра». Протягом тижня студенти брали участь у презентаціях європейських грантових програм для навчання, практичних вокршопах, зустрічах з представниками студентського самоврядування.
    2018 р. – лінгвістичне стажування студентів коледжу в Inlingua Cheltenham (Великобританія), що включало курс загальної англійської мови (LSP20) та насичену культурну програму.
    2016 р. – 11 студентів пройшли професійне стажування у м. Веймар (Федеративна Республіка Німеччина).
    2015 р. – 14 студентів пройшли стажування у Вищій школі інформатики та мистецтв (Wyzsza Szkola Informatyki i Umiejetnosci w Lodzi), м. Лодзь, Польща.

    КАФЕДРА «ДИЗАЙНУ ТА СОЦІОКУЛЬТУРНИХ ДИСЦИПЛІН»

    Кафедра дизайну та соціокультурних дисциплін була створена рішенням Вченої Ради 07 червня 2023 року. як базовий структурний підрозділ Черкаського державного бізнес-коледжу. До складу кафедри входять випускаюча циклова комісія з дизайну та викладачі соціокультурних дисциплін

    Візія кафедри – полягає у формуванні висококваліфікованих фахівців у сфері дизайну, що відповідають сучасним тенденціям розвитку української та зарубіжної художньо-проєктної культури, забезпечуючи суспільні потреби сьогодення та є складовою формування іміджу та конкурентних переваг навчального закладу на ринку освітніх послуг.

    Концепція розвитку кафедри
    – кафедра формується на основі стратегічних пріоритетів МОН України, культурно-мистецького розвитку Черкаської області та Черкаського державного бізнес-коледжу. Організація навчального процесу, що відповідає рівню національних та міжнародних стандартів вищої освіти містить у собі:
    – розробку комплексу електронних освітніх ресурсів, навчально-методичного забезпечення навчального процесу і контролю знань студентів з використанням сучасних комп’ютерних освітніх технологій;
    – формування системи забезпечення якості надання освітніх послуг, що відповідають національним та міжнародним стандартам;
    – безперервний розвиток й удосконалення навчальних планів, уведення нових навчальних дисциплін, авторських і міждисциплінарних курсів з врахуванням потреб регіонального та національного ринків праці в галузях культури і мистецтва;
    – формування механізмів академічної мобільності викладачів і студентів кафедри шляхом розвитку міжнародного співробітництва в галузі культури і мистецтва.
    Науково-педагогічний потенціал кафедри дизайну представлений 1 народним художником України, 2 заслуженими художниками України, 1 доктором політичних наук; 3 кандидатами наук, а загалом – 8 викладачів.

    Напрям наукової діяльності кафедри: На кафедрі дизайну та соціокультурних дисциплін здійснюється підготовка здобувачів освітньо-кваліфікаційного рівня молодший спеціаліст*, освітньо-професійного ступеню фаховий молодший бакалавр та освітнього ступеня бакалавра.
    Візуальне мистецтво: традиції та сучасність (0124U003311 номер реєстраційний наукової теми)

    Освітні програми для здобуття освітньо-професійного ступеня фаховий молодший бакалавр
    Освітня програма Спеціальність Тривалість навчання
    9 кл 11 кл
    Дизайн 022 Дизайн 3 роки 10 місяців 2 роки 10 місяців
    Освітні програми для здобуття освітнього ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти (11 клас), на основі ОКР молодший спеціаліст**, на основі ОПС фаховий молодший бакалавр
    Освітня програма Спеціальність Тривалість навчання
    Форма навчання
    денна заочна
    Графічний дизайн 022 Дизайн 1 р. 10 міс. непередбачено
    *Набір за ОКР молодший спеціаліст здійснювався до 2019 року.

    Основні професійні компетенції фахівця з дизайну

  • Здатність застосовувати сучасні методики проєктування одиничних, комплексних, багатофункціональних об’єктів дизайну.
  • Здатність здійснювати формоутворення, макетування і моделювання об’єктів дизайну
  • Здатність здійснювати композиційну побудову об’єктів дизайну.
  • Здатність застосовувати навички проєктної графіки у професійній діяльності
  • Здатність застосовувати знання історії українського і зарубіжного мистецтва та дизайну в художньо-проектній діяльності.
  • Здатність застосовувати у проектно-художній діяльності спеціальні техніки та технології роботи у відповідних матеріалах (за спеціалізаціями).
  • Здатність використовувати сучасне програмне забезпечення для створення об’єктів дизайну.
  • Здатність здійснювати колористичне вирішення майбутнього дизайн-об’єкта.
  • Здатність зображувати об’єкти навколишнього середовища і постаті людини засобами пластичної анатомії, спеціального рисунка та живопису (за спеціалізаціями).
  • Здатність застосовувати знання прикладних наук у професійній діяльності (за спеціалізаціями).
  • Здатність досягати успіху в професійній кар’єрі, розробляти та представляти візуальні презентації, портфоліо власних творів, володіти підприємницькими навичками для провадження дизайн-діяльності.
  • Після успішного завершення навчання випускники отримують диплом бакалавра встановленого державного зразка за спеціальністю «022 Дизайн». Кваліфікація – бакалавр дизайну, дизайнер графічних робіт.

    Можливі сфери працевлаштування фахівців з дизайну

    Випускники здатні працювати у різних сферах дизайну в проектних установах різного підпорядкування: мультимедійній галузі, ІТ-сферах, видавничо-поліграфічних підприємствах, рекламних агенціях, закладах творчого та мистецького профілю.

    Можливості для розвитку студентів

    Студенти мають змогу практично втілювати свої знання: пропонують своє естетичне бачення та створюють поліграфічну рекламну продукцію для організацій-замовників , організовують виставки-експозиції своїх робіт, пропагують творчі досягнення в художніх галереях міста. Викладачі та студенти кафедри тісно співпрацюють з мистецькими закладами не тільки Черкаського регіону, а й інших областей України. В рамках співробітництва проводяться воркшопи, відкриті лекції з практикуючими дизайнерами, майстер-класи, екскурсії тощо. Сприяють творчому збагаченню студентів традиційні відвідування музеїв та участь у виставках, що проводяться в Черкаському обласному художньому музеї, музеї Кобзаря та на інших виставкових майданчиках. Студенти брали участь у Всеукраїнській молодіжній виставці «Мистецька палітра», у Міжнародній мистецькій акції «ВОЛЬНАНОВА». Та проводили заняття та майстер-класи з писанкарства та інших художних техніках. Теоретичні знання з мистецтва презентують на Всеукраїнської конференції «Візуальне мистецтво, соціальна культура, комунікація, традиції та сучасність», яка відбувається на кафедрі на базі Черкаського державного бізнес-коледжу.

    Академічна мобільність та стажування.

    Черкаський державний бізнес-коледж реалізує програму академічної мобільності та отримує найбільшу фінансову підтримку від програми Європейського Союзу серед усіх закладів вищої освіти Черкащини. В рамках академічної програми Erasmus+ студенти мають змогу навчатися в університеті ISMA (Informacijas sistemu menedzmenta augstskola / Вища школа менеджменту інформаційних систем), м. Рига, Латвія.

    КАФЕДРА ЕКОНОМІКИ, УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ

    Кафедра економіки, управління та адміністрування була створена як базовий структурний підрозділ Черкаського державного бізнес-коледжу у вересні 2023 році шляхом об’єднання створених у 2018 році двох кафедр – кафедри економіки, підприємництва та маркетингу та кафедри обліку і фінансів. Рішенням Вченої Ради Черкаського державного бізнес-коледжу від 29 серпня 2023 року новостворена кафедра отримала назву кафедри економіки, управління та адміністрування.

    Місія кафедри полягає у формуванні гармонійно розвинених особистостей - висококваліфікованих фахівців, які володіють загальними та сучасними фаховими компетентностями у сфері економіки, обліку, аудиту і оподаткування, підприємництва та маркетингу, а також сприянні зростанню інтелектуального потенціалу Черкаського регіону і забезпеченні сталого розвитку національної економіки

    Візія кафедри – якісна підготовка нового покоління висококваліфікованих фахівців для різних галузей народного господарства шляхом продукування сучасних економічних знань, реалізації прогресивних наукових та освітніх цінностей, що відповідають викликам сьогодення та зорієнтовані на динамічний розвиток бізнесу і економіки регіону та країні в цілому.

    Концепція розвитку кафедри формується на основі стратегічних пріоритетів МОН України, економічного та соціального розвитку Черкаської області та Черкаського державного бізнес-коледжу. Організація навчального процесу, що відповідає рівню національних та міжнародних стандартів вищої освіти містить у собі:

  • розробку комплексу електронних освітніх ресурсів, навчально-методичного забезпечення навчального процесу і контролю знань студентів з використанням сучасних комп’ютерних освітніх технологій;
  • формування системи внутрішньо-кафедрального забезпечення якості надання освітніх послуг, що відповідають національним та міжнародним стандартам;
  • безперервний розвиток й удосконалення навчальних планів, введення нових навчальних дисциплін, авторських і міждисциплінарних курсів з урахуванням потреб регіонального та національного ринків праці в галузях економіки, обліку, аудиту і оподаткування, підприємництва та маркетингу;
  • підвищення кваліфікації науково-педагогічних кадрів кафедри
  • формування механізмів академічної мобільності викладачів і студентів кафедри шляхом розвитку міжнародного співробітництва в галузі освіти і науки;
  • виконання наукових досліджень за галузями знань 05 «Соціальні та поведінкові науки», 07 «Управління та адміністрування».
  • Тематика наукової діяльності кафедри:

  • Фінансово-облікове забезпечення діяльності суб’єктів господарювання (державний реєстраційний номер: 0121U112047)
  • Вплив та наслідки вірусної дисфункції на інституційний та соціально-економічний розвиток регіону (державний реєстраційний номер: 0121U110851).
  • Організаційно-економічний механізм покращення родючості ґрунтів (державний реєстраційний номер: 0121U112514).
  • Науково-педагогічний потенціал кафедри економіки, управління та адміністрування представлений 3 докторами наук, 2 професорами, 8 кандидатами наук, а загалом – 12 науково-педагогічними працівниками та 12 педагогічними працівниками, з яких майже 70% мають вищу кваліфікаційну категорію. Один викладач навчається в аспірантурі на здобуття наукового ступеня – доктора філософії з економічних наук.

    На кафедрі економіки, управління та адміністрування здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти освітніх ступенів молодший бакалавр та бакалавр.

    Освітні програми для здобуття освітнього ступеня молодшого бакалавра на базі ПЗСО (11 кл)
    Освітня програма Спеціальність Форма навчання
    денна
    Економіка та управління бізнесом 051 Економіка 1 рік 10 місяців
    Облік та аудит 071 Облік і оподаткування
    Освітні програми для здобуття освітнього ступеня бакалавра
    Освітня програма Спеціальність Форма навчання
    денна
    за скороченою формою навчання на базі ОКР молодшого спеціаліста* та ОС молодший бакалавр
    Економіка та управління бізнесом 051 Економіка 1 рік 10 місяців
    Маркетинг 075 Маркетинг
    Підприємництво та торгівля та біржова діяльність 076 Підприємництво та торгівля
    Облік та аудит 071 Облік і оподаткування
    на базі ОПС фаховий молодший бакалавр
    Економіка та управління бізнесом 051 Економіка 2 роки 10 місяців
    Маркетинг 075 Маркетинг
    Підприємництво, торгівля та біржова діяльність 076 Підприємництво та торгівля
    Облік та аудит 071 Облік і оподаткування

    *набір за ОКР молодший спеціаліст здійснювався до 2019р.

    Основні фахові компетентності бакалавра з економіки:

  • здатність виявляти знання та розуміння проблем предметної області, основ функціонування сучасної економіки, на мікро-, мезо-, макро- та міжнародному рівнях;
  • здатність здійснювати професійну діяльність у відповідності з чинними нормативними і правовими актами;
  • розуміння особливостей провідних наукових шкіл та напрямів економічної науки;
  • розуміння особливостей сучасної світової та національної економіки, їх інституційної структури, обґрунтування напрямів соціальної, економічної та зовнішньоекономічної політики держави;
  • здатність застосовувати економіко-математичні методи та моделі для вирішення економічних задач;
  • здатність застосовувати комп’ютерні технології та програмне забезпечення з обробки даних для вирішення економічних завдань, аналізу інформації та підготовки аналітичних звітів;
  • здатність аналізувати та розв’язувати завдання у сфері економічних та соціально-трудових відносин;
  • здатність прогнозувати на основі стандартних теоретичних та економетричних моделей соціально-економічні процеси;
  • здатність використовувати сучасні джерела економічної, соціальної, управлінської, облікової інформації для складання службових документів та аналітичних звітів;
  • здатність обґрунтовувати економічні рішення на основі розуміння закономірностей економічних систем і процесів та із застосуванням сучасного методичного інструментарію;
  • здатність самостійно виявляти проблеми економічного характеру при аналізі конкретних ситуацій, пропонувати способи їх вирішення;
  • здатність проводити економічний аналіз функціонування та розвитку суб’єктів господарювання, оцінку їх конкурентоспроможності;
  • здатність поглиблено аналізувати проблеми і явища в одній або декількох професійних сферах з врахуванням економічних ризиків та можливих соціально-економічних наслідків;
  • володіння інноваційними технологіями управління бізнесом.
  • Основні фахові компетентності бакалавра з маркетингу:

  • здатність логічно і послідовно відтворювати отримані знання предметної області маркетингу;
  • здатність здійснювати професійну діяльність у відповідності з чинними нормативними і правовими актами;
  • здатність критично аналізувати й узагальнювати положення предметної області сучасного маркетингу;
  • здатність використовувати теоретичні положення маркетингу для інтерпретації та прогнозування явищ і процесів у маркетинговому середовищі;
  • здатність проваджувати маркетингову діяльність на основі розуміння сутності та змісту теорії маркетингу і функціональних зв'язків між її складовими;
  • здатність коректно застосовувати методи, прийоми та інструменти маркетингу;
  • здатність проводити маркетингові дослідження у різних сферах маркетингової діяльності;
  • здатність визначати вплив функціональних областей маркетингу на результати господарської діяльності ринкових суб’єктів;
  • здатність розробляти маркетингове забезпечення розвитку бізнесу в умовах невизначеності;
  • здатність використовувати інструментарій маркетингу в інноваційної діяльності;
  • здатність використовувати маркетингові інформаційні системи в ухваленні маркетингових рішень і розробляти рекомендації щодо підвищення їх ефективності;
  • здатність аналізувати поведінку ринкових суб’єктів та визначати особливості функціонування ринків;
  • здатність обґрунтовувати, презентувати і впроваджувати результати досліджень у сфері маркетингу;
  • здатність планування і провадження ефективної маркетингової діяльності ринкового суб’єкта в крос-функціональному розрізі;
  • здатність пропонувати вдосконалення щодо функцій маркетингової діяльності.
  • Основні фахові компетентності бакалавра з підприємництва та торгівлі:

  • критичне осмислення теоретичних засад підприємницької та торговельної діяльності;
  • здатність обирати та використовувати відповідні методи, інструментарій для обґрунтування рішень щодо створення, функціонування підприємницьких та торговельних структур;
  • здатність здійснювати діяльність у взаємодії суб’єктів ринкових відносин;
  • здатність застосовувати інноваційні підходи в діяльності підприємницьких та торговельних структур;
  • здатність визначати та оцінювати характеристики товарів і послуг в підприємницькій та торговельній діяльності;
  • здатність здійснювати діяльність з дотриманням вимог нормативно-правових документів у сфері підприємницької та торговельної діяльності;
  • здатність визначати і виконувати професійні завдання з організації діяльності підприємницьких та торговельних структур;
  • здатність застосовувати основи обліку та оподаткування в підприємницькій та торговельній діяльності;
  • - здатність до бізнес-планування, оцінювання кон'юнктури ринків і результатів діяльності у сфері підприємництва та торгівлі з урахуванням ризиків
  • Основні фахові компетентності бакалавра з обліку та аудиту

  • здатність досліджувати тенденції розвитку економіки за допомогою інструментарію макро- та мікроекономічного аналізу, робити узагальнення стосовно оцінки прояву окремих явищ, які властиві сучасним процесам в економіці;
  • використовувати математичний інструментарій для дослідження соціально-економічних процесів, розв’язання прикладних завдань в сфері обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування;
  • здатність до відображення інформації про господарські операції суб’єктів господарювання в фінансовому та управлінському обліку, їх систематизації, узагальнення у звітності та інтерпретації для задоволення інформаційних потреб осіб, що приймають рішення;
  • застосовувати знання права та податкового законодавства в практичній діяльності суб’єктів господарювання;
  • проводити аналіз господарської діяльності підприємства та фінансовий аналіз з метою прийняття управлінських рішень;
  • здійснювати облікові процедури із застосуванням спеціалізованих інформаційних систем і комп’ютерних технологій;
  • застосовувати методики проведення аудиту й послуг з надання впевненості;
  • ідентифікувати та оцінювати ризики недосягнення управлінських цілей суб’єкта господарювання, недотримання ним законодавства та регулювання діяльності, недостовірності звітності, збереження й використання його ресурсів;
  • здійснювати зовнішній та внутрішній контроль діяльності підприємства та дотримання ним законодавства з бухгалтерського обліку і оподаткування;
  • здатність застосовувати етичні принципи під час виконання професійних обов’язків;
  • демонструвати розуміння вимог щодо професійної діяльності, зумовлених необхідністю забезпечення сталого розвитку України, її зміцнення як демократичної, соціальної, правової держави.
  • Можливі сфери працевлаштування фахівців: сфери промислового виробництва і послуг (інвестиційні компанії, спільні та іноземні підприємства, функціональні підрозділи вітчизняних та іноземних компаній (відділи маркетингу, зовнішньоекономічної діяльності, плановий, фінансовий тощо); фінансова та кредитно-банківська сфери; сфера фінансової безпеки; бізнес-сфера; управління

    Можливості для розвитку студентів. Навчальним планом з підготовки фахівців на кафедрі передбачено використання освітніх он-лайн платформ, таких як «Prometheus», «Udemy», де студенти вивчають різні дисципліни фахового спрямування. На кафедрі діє студентський науковий клуб «Відкритий простір», в рамках роботи якого студенти удосконалюють свої аналітичні навички, займаються науково-пошуковою роботою та залучаються до наукової роботи кафедри. Кафедра тісно співпрацює з провідними бізнес-структурами Черкаського регіону та різними стейкхолдерами, серед яких Черкаська Міська рада (Департамент фінансової політики; Департамент економіки та розвитку), черкаське відділення АТ «Sense Bank», АБ Укргазбанк, ТОВ «Черлис», ТОВ «Аудит Консалтинг Центр», ТОВ «Манеж», ТОВ «Прем'єр Плаза ЛТД» та інші. В рамках співробітництва їхніми представниками проводяться відкриті лекції, майстер-класи, екскурсії на підприємства, залучення студентів до виконання досліджень тощо.

    Академічна мобільність та стажування. Черкаський державний бізнес-коледж – єдиний коледж в Україні, що реалізує програму академічної мобільності та отримує найбільшу фінансову підтримку від програми Європейського Союзу серед усіх закладів вищої освіти Черкащини. В рамках академічної програми Erasmus+ студенти мають змогу навчатися в університеті ISMA (Informacijas sistemu menedzmenta augstskola / Вища школа менеджменту інформаційних систем), м. Рига, Латвія та Відземському університеті прикладних наук, м. Валмієра, Латвія.
    2015 р. – 14 студентів пройшли стажування у Вищій школі інформатики та мистецтв (Wyzsza Szkola Informatyki i Umiejetnosci w Lodzi), м. Лодзь, Польща.
    З 2017 року до 2023 року викладачі та студенти Черкаського державного бізнес-коледжу, зокрема кафедри економіки, управління та адміністрування отримали 36 європейські гранти в рамках академічної програми Erasmus+.

    Студенти кафедри економіки, управління та адміністрування беруть активну участь у міжнародних програмах стажування, зокрема за такими напрямами:
    - у банках регіону Лімузин, Франція;
    - у Вищій школі менеджменту, м. Лодзь (Польща);
    - культурно-лінгвістичне стажування у мовній школі Inlingua Cheltenham, м. Челтнем (Англія);
    - оплачувана закордонна практика на підприємствах готельно-ресторанного типу у туристичних містах Європи, зокрема Веймар (Федеративна Республіка Німеччина), Поморіє, Варна та курорти Сонячний берег і Несебр (Болгарія).

    Bідділення ДИЗАЙН

    Спеціальність «Дизайн» було відкрито в 1997 році. На той час Черкаський державний бізнес-коледж – це перший вищий навчальний заклад в області, який зорієнтувався на підготовку спеціалістів такого профілю.

    Мета відділення полягає в професійній підготовці кваліфікованих фахівців, здатних вирішувати складні творчі задачі, формуванні системних професійних компетентностей для створення естетично досконалих об’єктів графічного та мультимедійного дизайну в різних сферах життєдіяльності людини. Наші випускники – це не вузькопрофільні, а самодостатні фахівці з дизайну сучасного візуального середовища.

    Місією відділення є підготовка соціально-відповідальних висококваліфікованих фахівців у сфері дизайну відповідно до потреб ринку праці в умовах євроінтеграції шляхом використання творчих та інноваційних підходів до навчання та роботи.

    Концепція розвитку відділення формується на основі стратегічних пріоритетів МОН України, економічного та соціального розвитку Черкаської області та Черкаського державного бізнес-коледжу. Організація навчального процесу, що відповідає рівню національних та міжнародних стандартів вищої освіти містить у собі: - розробку комплексу електронних освітніх ресурсів, навчально-методичного забезпечення навчального процесу і контролю знань студентів з використанням сучасних комп’ютерних освітніх технологій;
    - формування системи забезпечення якості надання освітніх послуг, що відповідають національним та міжнародним стандартам;
    - безперервний розвиток й удосконалення навчальних планів, уведення нових навчальних дисциплін, авторських і міждисциплінарних курсів з врахуванням потреб регіонального та національного ринків праці в галузях дизайну ти мистецтва;
    - формування механізмів академічної мобільності викладачів і студентів кафедри шляхом розвитку міжнародного співробітництва в галузі освіти і науки.

    Освітні програми для здобуття освітньо-професійного ступеня фаховий молодший бакалавр
    Освітня програма Спеціальність Тривалість навчання
    9 кл 11 кл
    Дизайн 022 Дизайн 3 роки 10 місяців 2 роки 10 місяців

    Сьогодні відділення дизайну готує фахівців у сфері:
    - дизайн візуальних комунікацій (графічний дизайн, поліграфія, зовнішня та внутрішня реклама, ігрова реклама, експозиційно-виставковий дизайн)
    - мультимедійний дизайн (дизайн графічних інтерфейсів, WEB-дизайн, мультимедійний дизайн)

    В навчальному процесі поєднано базову підготовку класичної мистецької освіти з актуальними методами викладання, опануванням цифрових технологій, сучасними поглядами на мистецтво, практичною підготовкою та технічної грамотністю.

    Синергія в знаннях та комплексний підхід у реалізації практичної дизайнерської та образотворчої діяльності дозволяє підготувати фахівців нової формації, здатних:
    - відчувати дійсність та втілювати ідеї як художники;
    - критично мислити та управляти креативним процесом як дизайнери;
    - володіти сучасним цифровим інструментарієм та традиційними техніками створення арт-продуктів;
    - презентувати себе на сучасному професійному ринку;
    - орієнтуватися на потреби сьогодення.

    Основні професійні компетенції фахівця з дизайну:
    - використання теоретичних знань та практичних навичок для оволодіння методами виконання дизайнерських робіт, створення дизайнерських проектів;
    - володіння уявленням про різноманітність об’єктів предмету діяльності;
    - розуміння принципів структурної та функціональної організації формоутворення об’єктів предмету діяльності;
    - використання професійно-профільованих знань й умінь в практичному застосуванні комп’ютерних технологій в галузі професійної діяльності;
    - володіння програмними продуктами Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe After Effects, Adobe InDesign, Corel Draw;
    - володіння креативним та системним мисленням;
    - уміння знаходити та обробляти інформацію, користуватися інформаційними ресурсами і підтримувати їх в актуальному стані;
    - виконання аналізу та проведення демонстрацій остаточних варіантів дизайнерських розробок об’єктів предметів діяльності;
    - вміння передбачати кінцевий результат проекту та наполегливо досягати мети;
    - володіння практичними навичками роботи в команді, розумінням своєї ролі в конкретному проекті;
    - володіння навичками ділових комунікацій у професійній сфері, знання основ ділового спілкування;
    - вміння орієнтуватися в різноманітті новітніх технологій, інструментів, тенденцій у сфері web-дизайну;
    - розуміти технічні та художні принципи створення web-сайтів; уміти працювати з брифом на створення сайту;
    - уміти керувати web-проектом, взаємодіяти із замовником, менеджером та арт-директором;
    - уміти презентувати свої роботи замовнику та робити власний інтернет-продукт;
    - толерантно ставитися до думок, поглядів на різні аспекти та характеристику діяльності або(та) об’єкту предметної діяльності.
    Після успішного завершення навчання випускники отримують диплом фахового молодшого бакалавра встановленого державного зразка за спеціальністю «Дизайн»

    Можливі сфери працевлаштування фахівців:
    - підприємства, дизайнерські студії, фотостудії та фотоательє, поліграфічні видавництва, електронні засоби масової інформації тощо;
    - установи i фірми, які займаються дизайн-проектуванням у сфері фото- відео дизайну, web-дизайну, анімаційної реклами, інфографіки;
    - підприємства, фірми i організації, які займаються модельним бізнесом, засоби масової інформації, що висвітлюють питання сучасного дизайну, реклами та мультимедіа; а також у сфері шоу-бізнесу та індустрії інтерактивних розваг;
    - студії, що займаються дизайном комп’ютерних ігор, спеціалізовані web-студії.

    Можливості для розвитку студентів
    Студенти мають змогу практично втілювати свої знання: вони беруть участь в оформленні предметних кабінетів, пропонують своє естетичне бачення й наповнення, організовують виставки-експозиції своїх робіт, пропагують творчі досягнення в художніх галереях міста.
    Викладачі та студенти відділення тісно співпрацює з мистецькими закладами не тільки Черкаського регіону а й інших областей України. В рамках співробітництва проводяться відкриті лекції, майстер-класи, екскурсії тощо.
    Сприяють творчому збагаченню студентів традиційні екскурсії в м. Київ на виставки реклами, маркетингу, мас-медіа, відвідування та участь у виставках, що проводяться в Черкаському обласному художньому музеї. Це традиційна плакатна акція фестивалю графічного дизайну «Три крапки», виставка сучасного мистецтва «Діалоги», соціально-екологічний проект «Хвіст-ART», присвячений Всесвітньому дню котів, щорічні виставки робіт студентів та викладачів відділення Дизайну, виставки-конкурси культурологічного і соціального плакату, обласні виставки «Молодіжна мистецька палітра» у музеї Кобзаря, обласні конкурси з образотворчого мистецтва «Палітра Черкащини», долучаються до різноманітних проектів, що проходять в Черкаській ОУНБ імені Тараса Шевченка.
    Студенти відділення дизайну представляли Черкаський регіон на Перших Всеукраїнськіх молодіжних Дельфійськіх іграх в м. Києві у трьох номінаціях: «ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО», «ФОТОМИСТЕЦТВО», та «WEB-ДИЗАЙН».
    Студенти є постійними учасниками, та неодноразово отримували перемоги в конкурсі плакату COWposter, який щорічно проводиться в рамках Міжнародного Фестивалю дизайну COW в м. Дніпро, у арт-проекті малюнків кульковою ручкою А4 ballpoint drawings в Карась Галереї (Київ), в міжнародних фестивалях екологічного і соціального плакату «4-й БЛОК» м. Харків. Виборювали перемоги в конкурсах дипломних робіт, що проводились в рамках Міжнародних форумів «Дизайн-освіта» у Харківській державній академії дизайну та мистецтв, олімпіадах з дизайну, всеукраїнському конкурсй логотипу «Майстер ЛОГО в рамках Всеукраїнського дизайн-форуму «ПроDESIGN» м. Херсон.

    Академічна мобільність та стажування. Черкаський державний бізнес-коледж – єдиний коледж в Україні, що реалізує програму академічної мобільності та отримує найбільшу фінансову підтримку від програми Європейського Союзу серед усіх закладів вищої освіти Черкащини. В рамках академічної програми Erasmus+ студенти мають змогу навчатися в університеті ISMA (Informacijas sistemu menedzmenta augstskola / Вища школа менеджменту інформаційних систем), м. Рига, Латвія.
    2017 - 2019 рр. – загалом 11 студентів ЧДБК пройшли навчання в рамках академічної програми Erasmus+ в університеті ISMA. Навчання відбувається англійської мовою, студенти отримують стипендію у розмірі від 750 до 840 євро на місяць від Європейського Союзу.
    2016 - 2019 рр. – загалом 47 студентів пройшли тижневе стажування в університеті ISMA за програмою «Освіта в ХХІ столітті. Молодь та кар’єра». Протягом тижня студенти брали участь у презентаціях європейських грантових програм для навчання, практичних вокршопах, зустрічах з представниками студентського самоврядування.
    2018 р. – лінгвістичне стажування студентів коледжу в Inlingua Cheltenham (Великобританія), що включало курс загальної англійської мови (LSP20) та насичену культурну програму.
    2016 р. – 11 студентів пройшли професійне стажування у м. Веймар (Федеративна Республіка Німеччина).
    2015 р. – 14 студентів пройшли стажування у Вищій школі інформатики та мистецтв (Wyzsza Szkola Informatyki i Umiejetnosci w Lodzi), м. Лодзь, Польща.

    МУЗИЧЕНКО В.М.

    Відділення «Дизайну»

    відділення «ІНЖЕНЕРІЯ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ»

    відділення інженерії програмного забезпечення було створене в 2020 році у зв’язку з реорганізацією відділення інформаційних технологій.

    Місія відділення полягає у підготовці спеціалістів з наступними навичками:
    - знання нормативних матеріалів, які регламентують методи розробки алгоритмів і програм та використання обчислювальної техніки в процесі оброблення інформації;
    - здатність аналізувати надані технічні завдання, проводити дослідження предметної області та здійснювати обґрунтовані проєктні рішення при розробці програмного забезпечення;
    - володіння основними принципами структурного програмування;
    - використанням методів класифікації і кодування інформації;
    - знання формалізованих мов програмування; чинних стандартів, систем числення, шифрів і кодів;
    - володіння методами програмування; знання порядку оформлення технічної документації;
    - можливість аналізувати передовий вітчизняний і світовий досвід програмування і використання обчислювальної техніки;
    - знання основ економіки, організації праці і виробництва.

    Візія відділення – висока корпоративна культура, інноваційна освіта, підготовка висококваліфікованих конкурентоспроможних в Україні та за її межами фахівців-професіоналів в галузі інформаційних систем.

    Концепція розвитку відділення:
    - неперервне підвищення якості освітніх послуг з використанням ефективного зворотнього зв’язку із замовниками, випускниками та студентами;
    - формування та розвиток умінь, навичок роботи студента у сучасних інформаційних середовищах, активна участь у розробці прикладного програмного забезпечення, розвиток системного мислення;
    - оволодіння студентами базовими знаннями фундаментальних наук, основами програмної інженерії, основами конструювання програмного забезпечення;
    - робота з обдарованою молоддю, розвиток креативності, творчих здібностей студента;
    - участь у науково-дослідній діяльності, проектуванні та реалізації проектів;
    - набуття вміння користуватися різними автоматизованими системами під час здійснення професійної діяльності.

    На відділення інженерії програмного забезпечення здійснюється підготовка здобувачів за освітньо-професійним ступенем фаховий молодший бакалавр.

    Освітні програми для здобуття освітньо-професійного ступеня фаховий молодший бакалавр
    Освітня програма Спеціальність Тривалість навчання
    9 кл 11 кл
    Інженерія програмного забезпечення 121 «Інженерія програмного забезпечення» 3 роки 10 місяців 2 роки 10 місяців

    Основні професійні компетенції фахівця з інженерії програмного забезпечення:
    • застосування інженерних та реінженерних підходів до побудови програмних систем;
    • здатність видобувати та аналізувати вимоги до програмного забезпечення;
    • здатність проектувати, реалізувати компоненти програмних продуктів;
    • володіння гнучкими методологіями, методами розробки сучасного програмного забезпечення та інструментами проектування мобільних додатків для сучасних мобільних платформ (середовища розробки: Microsoft Visual Studio/VS Code, WebStorm, PyCharm; мови програмування: Python, С++, С # (.Net), JavaScript; технології та інструменти: Git, Figma, MS SQL Server, MySQL, PostgreSQL, MongoDB, Jira, Slack, Cisco Packet Tracer);
    • навички супроводу прикладного програмного забезпечення комп’ютерних систем та мереж, корпоративних систем та мереж, систем підтримки прийняття рішень, автоматизованих систем управління, інтелектуальних систем; програмних продуктів для бізнесу; мультимедійного програмного забезпечення; баз даних та знань; програмних систем діагностики та сертифікації; програмних засобів захисту інформації у комп’ютерних системах та мережах;
    • володіння методами тестування програмного забезпечення;
    • здатність створення, підтримки та адміністрування Web-сайту, сучасні Інтернет-додатки (програмування з використанням HTML, CSS3, XML, PHP, JavaScript, jQuery, ASP .NET MVC Framework).

    Можливі сфери працевлаштування фахівців з Інженерії програмного забезпечення:
    • програміст (Programmer, Software Developer);
    • розробник веб-сайтів (Web Developer);
    • тестувальник програмного забезпечення (Software Tester, Software Test Engineer, QA Tester);
    • розробник баз даних (Database Developer);
    • менеджер проектів (Project Manager);
    • архітектор проектів (Software Architect);
    • системний адміністратор (IT Systems Administrator, System Administrator).

    Можливості для розвитку студентів. Навчальним планом з підготовки фахівців на відділенні передбачено використання змішаної системи освіти із співпрацею з Brainbasket, Cisco networking academy, SPD-University, Codeclub із використанням освітніх он-лайн платформ, таких як «Prometheus», «Edera», «Coursera», де студенти вивчають різні дисципліни професійного спрямування. На відділенні, при підтримці Черкаського ІТ-кластеру, реалізується дві освітні волонтерські ініціативи. STUD_IT_OPEN – відкриті професійно-орієнтовані лекції. IT_KIDS – клуб з безкоштовного навчання основам програмування дітей шкільного віку, в рамках роботи якого студенти відіграють роль викладачів-менторів. відділення тісно співпрацює з ІТ-компаніями та установами, що входять до складу Черкаського ІТ-кластеру. В рамках співробітництва їхніми представниками проводяться майстер-класи, екскурсії на підприємства, залучення студентів на практику та до виконання досліджень тощо.

    Академічна мобільність та стажування. Черкаський державний бізнес-коледж – єдиний коледж в Україні, що реалізує програму академічної мобільності та отримує найбільшу фінансову підтримку від програми Європейського Союзу серед усіх закладів вищої освіти Черкащини. В рамках академічної програми Erasmus+ студенти мають змогу навчатися в університеті ISMA (Informacijas sistemu menedzmenta augstskola / Вища школа менеджменту інформаційних систем), м. Рига, Латвія. Студенти кафедри КІ та ІТ мають унікальну можливість брати участь у програмах Erasmus+, навчаючись в престижних університетах Європи, брати участь у грантових програмах США та Канади, а також проходити стажування в країнах Європи.
    2023 р. – студенти бакалаврату спеціальності Комп'ютерна інженерія Лілія Лагода і Едуард Задорожній взяли участь у програмі Intensive I Living Lab 2023 на базі університету прикладних наук Санкт-Пельтен, Австрія.
    2023 р. – Палій Богдан (група № 1П-20) навчається в Місцевому коледжі Північної Вірджинії (Northern Virginia Community College) у місті Аннандейл, штат Вірджинія, США.
    2022 р. – Кривошия Ярослав (група № 1П-19) вступив в Оксфордський університет Брукса (Oxford Brookes University), Великобританія. Термін навчання - 4 роки. Студент також пройшов практику у парламенті Великобританії.
    2022 р. – Пшегорський Станіслав та Масол Іван (група № 1П-19), отримали грант на річне навчання в Інституті медіамистецтв Vancouver Institute of Media Arts (VanArts), м. Ванкувер, Канада.
    2022 р. – Денис Кладко (група № 2П-21) успішно пройшов чотири етапи відбору міжнародної освітньої програми «Коледжі об’єднаного світу» (United World Colleges – UWC) та отримав грант на навчання протягом двох років у міжнародному коледжі м. Маастріхт, Нідерланди (United World College Maastricht).
    2017 - 2019 рр. – загалом 11 студентів ЧДБК пройшли навчання в рамках академічної програми Erasmus+ в університеті ISMA. Навчання відбувається англійської мовою, студенти отримують стипендію у розмірі від 750 до 840 євро на місяць від Європейського Союзу.
    2016 - 2019 рр. – загалом 47 студентів пройшли тижневе стажування в університеті ISMA за програмою «Освіта в ХХІ столітті. Молодь та кар’єра». Протягом тижня студенти брали участь у презентаціях європейських грантових програм для навчання, практичних вокршопах, зустрічах з представниками студентського самоврядування.
    2018 р. – лінгвістичне стажування студентів коледжу в Inlingua Cheltenham (Великобританія), що включало курс загальної англійської мови (LSP20) та насичену культурну програму.
    2016 р. – 11 студентів пройшли професійне стажування у м. Веймар (Федеративна Республіка Німеччина).
    2015 р. – 14 студентів пройшли стажування у Вищій школі інформатики та мистецтв (Wyzsza Szkola Informatyki i Umiejetnosci w Lodzi), м. Лодзь, Польща.

    Відділення ПІДПРИЄМНИЦТВА ТА МАРКЕТИНГУ

    Відділення підприємництва та маркетингу було засноване у 1995 році, як базовий структурний підпрозділ Черкаського державного бізнес-коледжу.

    Місія відділення полягає у формуванні професійно розвинених особистостей, які володіють загальними та сучасними фаховими компетенціями у сфері підприємництва, торгівлі та маркетингу, а також сприянні зростанню інтелектуального потенціалу країни.

    Візія відділення підготовка висококваліфікованих фахівців сфери підприємництва, торгівлі та маркетингу, що відповідають викликам сьогодення відповідно до потреб ринку праці регіону та країни

    Концепція розвитку відділення формується на основі стратегічних пріоритетів МОН України, економічного та соціального розвитку Черкаської області та Черкаського державного бізнес-коледжу. Організація навчального процесу, що відповідає рівню національних та міжнародних стандартів вищої освіти містить у собі:
    - розробку комплексу електронних освітніх ресурсів, навчально-методичного забезпечення навчального процесу і контролю знань студентів з використанням сучасних комп’ютерних освітніх технологій;
    - формування системи забезпечення якості надання освітніх послуг, що відповідають національним та міжнародним стандартам;
    - безперервний розвиток й удосконалення навчальних планів, уведення нових навчальних дисциплін, авторських і міждисциплінарних курсів з врахуванням потреб регіонального та національного ринків праці в галузях інформаційних технологій та промисловості;
    - формування механізмів академічної мобільності викладачів і студентів відділення шляхом розвитку міжнародного співробітництва в галузі освіти і науки.

    Співпраця з роботодавцями

    На відділенні підприємництва та маркетингу дійснюється підготовка здобувачів за освітньо-професійним ступенем фаховий молодший бакалавр.

    Освітні програми для здобуття освітньо-професійного ступеня фаховий молодший бакалавр
    Освітня програма Спеціальність Тривалість навчання
    9 кл 11 кл
    Підприємництво та торгівля 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність 2 роки 10 місяців 1 рік 10 місяців
    Маркетинг 075 Маркетинг -
    Основні професійні компетенції фахівця з підприємництва та торгівлі
    • організація та управління процесами у сферах підприємницької, торгівельної діяльності та в сфері надання послуг;
    • управління закупівельною, виробничою, збутовою діяльністю підприємства;
    • прогнозування, розробка стратегій та розвитку власної справи у сферах виробництва, посередництва та надання послуг;
    • організація та здійснення біржових операцій;
    • формування асортименту товарів виходячи з попиту та пропозиції;
    • забезпечення конкурентоспроможності підприємства на ринку;
    • аналізувати майбутні обсяги продажу і прибуток;
    • розробка та застосування принципів, методів і засобів управління якістю та асортиментом товарів у сфері обігу;
    • проведення митної експертизи товарів та транспортних засобів.
    Основні професійні компетенції фахівця з маркетингу
    • проведення маркетингових досліджень та прогнозування продаж;
    • розробка стратегії розвитку підприємства;
    • управління процесами збуту споживчих та промислових товарів;
    • здійснення маркетингового дослідження вітчизняного та закордонних товарних ринків;
    • розробка інновацій у системі маркетингового менеджменту з використанням ІТ-технологій;
    • розробка стратегії розвитку маркетингу банківських послуг, послуг небанківських фінустанов;
    • володіння знаннями рекламної і піар-діяльності в комерційній, політичній, соціальній сферах;
    • здійснення роботи з репрезентації та просування товарів, послуг, комерційних ідей;
    • розробка рекомендацій щодо вибору оптимальної товарної, цінової, збутової та комунікаційної політики;
    • планування та управління рекламними кампаніями;
    Можливі сфери працевлаштування фахівців:
    Спеціальність Сфера працевлаштування
    076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність Торгівля, виробництво, сфера послуг, державна служба, товарні біржі, кадрові агентства, агентства з нерухомості, сфера міжнародної торгівлі та туризму, логістика, інвестиційні, страхові компанії, органи статистика, податкова адміністрація
    075 Маркетинг торгівля, виробництво, сфера послуг, рекламні PR- агентства, інвестиційні та страхові компанії, консалтингові фірми, банки, фінансові установи, туристичні фірми, агенції, агентства з маркетингових досліджень, заклади культури, органи державного управління, заклади освіти.

    Можливості для розвитку студентів:
    Студентам надається широкий спектр можливостей для особистого та професійного розвитку. Навчання здійснюється за новітніми методиками та включає як традиційні форми (лекції, лабораторні, практичні заняття), так і активні методи навчання: ділові ігри, вирішення ситуаційних завдань, лекції–дискусії, воркшопи, майстер-класи та ін. Студенти мають можливість працювати у сучасних комп’ютерних класах, лекційних аудиторіях із мультимедійним обладнанням, інтернет–центрі, бібліотеці з найсучаснішою навчальною літературою. Відділення пропонує студентам самостійно обирати дисципліни, поглиблене вивчення іноземних мов, посилену комп’ютерну підготовку, в тому числі вивчення фахових програмних продуктів: SPSS, Corel Draw, Photoshop, Automation Software (BAS), онлайн сервіси «Paperless», «Вчасно». Студенти займаються науковою роботою, беруть участь у студентських науково–практичних конференціях, конкурсах наукових студентських робіт, олімпіадах, фестивалях. Для набуття практичних навичок за фахом на відділенні працює Студентський фаховий маркетинговий клуб «Мур Cating Clab». Відділення співпрацює з стейкхолдерами, серед яких Черкаська Міська рада (Департамент фінансової політики; Департамент економіки та розвитку), АБ Укргазбанк, ТОВ «Сертифікант»,ТОВ «Манеж», ТОВ «Прем'єр Плаза ЛТД» та інші. В рамках співробітництва проводяться відкриті лекції, майстер-класи, екскурсії на підприємства, залучення студентів до виконання досліджень тощо. На відділенні проводиться активна робота з організації студентського дозвілля: тиждень відділення, круглі столи, День маркетолога, День підприємця, День здоров'я, дебют першокурсника, різноманітні конкурси, КВК, екскурсійні поїздки .

    Академічна мобільність та стажування. Черкаський державний бізнес-коледж є лідером в Україні у впровадженні програм академічної мобільності, отримуючи велику фінансову підтримку від Європейського Союзу та Держдепартаменту США. Студенти мають унікальну можливість брати участь у програмах Erasmus+, навчаючись в престижних університетах Латвії, таких як ISMA (Informacijas sistemu menedzmenta augstskola / Вища школа менеджменту інформаційних систем), м. Рига та Відземський університет прикладних наук, державний вищий навчальний заклад, м. Валмієра, а також брати участь у грантових програмах США та проходити стажування в країнах Європи.
    2024 рік- 2 студента проходять навчання в рамках академічної мобільності у Відземському університеті прикладних наук, м. Валмієра, Латвія.
    2021-2024 – 5 студентів пройшли навчання за грантовою програмою Держдепартаменту США Communiti College Initiative Progtam. Термін навчання – один рік.
    2016-2023 рр.- 50+ студентів пройшли стажування за програмою SkillSprint, Болгарія.
    2017 - 2019 рр. – загалом 11 студентів ЧДБК пройшли навчання в рамках академічної програми Erasmus+ в університеті ISMA. Навчання відбувається англійської мовою, студенти отримують стипендію у розмірі від 750 до 840 євро на місяць від Європейського Союзу.
    2016 - 2019 рр. – загалом 47 студентів пройшли тижневе стажування в університеті ISMA за програмою «Освіта в ХХІ столітті. Молодь та кар’єра». Протягом тижня студенти брали участь у презентаціях європейських грантових програм для навчання, практичних вокршопах, зустрічах з представниками студентського самоврядування.
    2018 р. – лінгвістичне стажування студентів коледжу в Inlingua Cheltenham (Великобританія), що включало курс загальної англійської мови (LSP20) та насичену культурну програму.
    2016 р. – 11 студентів пройшли професійне стажування у м. Веймар (Федеративна Республіка Німеччина).
    2015 р. – 14 студентів пройшли стажування у Вищій школі інформатики та мистецтв (Wyzsza Szkola Informatyki i Umiejetnosci w Lodzi), м. Лодзь, Польща.

    Гордістю відділення є випускники, які після закінчення коледжу досягли вагомих здобутків, побудувавши успішну професійну кар\’єру:
    Бучак Михайло (1996р.) - начальник відділу маркетингу нових ринків та комерційної техники корпорації "Богдан", Україна
    Форостян Аліна- Орегонський державний університет (США) спеціальність: Business Administration Диплом з відзнакою - Magna cum laude (диплом з великою пошаною).
    Бутова Юлія – Колумбійський університет, Нью-Йорк, США, засновник фітнес студії «JBFIT»
    Тябут Яна- Регіональне відділення телекомпанії «Інтер», медіа – менеджер
    Долінкіна Ольга- ТОВ «Глобинський м‘ясокомбінат», Трейд – маркетолог
    Гайдукевич Марія - Компанія «Манеж» (сонцезахисні системи), Керівник Київського філіалу компанії
    Петрашова Ірина – Економічний університет, м. Братислава, Словакія, Менеджер з розвитку бізнесу в компанії «Allan Looyds».
    Степова (Полулях) Олександра -Компанія «Графіті», м. Одеса, маркетолог

    Співпраця із роботодавцями відділення підприємництва та маркетингу

    Дата Назва Спікер Відповідальна особа
    25.04.2024 Семінар «Інструменти розвитку бізнесу: стан та розвиток малого і середнього підприємництва в Черкаській області» Симошенко Юлія Анатоліївна- начальник відділу економіки, управління економічного розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації Піскова С.П. Залозна Т.Г.
    21.03.2024 Відкрита лекція: «Монетизація стандартизації і сертифікації: погляд власника консалтингового бізнесу» Віталій Бєлоусов- засновник та директор консалтингової компанії «Сертифікант». Піскова С.П. Залозна Т.Г.
    30.11.2023 Воркшоп на тему: «SEO: розуміння, застосування та можливості кар’єрного росту» Ольга Горбенко- SEO-фахівець Залозна Т.Г. Волощенко О.В.
    04.12.2023 Кар’єра у сфері роздрібної торгівлі Сергій Базарний- менеджер роздрібного напрямку ПП Черкаська Баварія. Піскова С.П. Руденко А.Ю.
    30.11.2023 Воркшоп на тему: «SEO: розуміння, застосування та можливості кар’єрного росту» Ольга Горбенко- SEO-фахівець Залозна Т.Г. Волощенко О.В.
    16.11.2023 Воркшоп: "E-commerce: можливості та перспективи розвитку» Тертишник Роксолана- ТОП-менеджер по роботі з клієнтами міжнародної компанії "Notino", м. Броно, Чехія Залозна Т.Г. Руденко А.Ю.
    22.03.2023 Стандартизація та управління якістю продукції на підприємстві Валентина Шуть – начальник відділу стандартизації ДП «Черкасистандартметрологія» Хлєбнікова Н.Б.
    28.04.2023 Філософія кайдзен в управлінні виробничим підприємством Галина Крещенко, Наталія Миронова – HR – менеджери ТОВ «Манеж» Піскова С.П.
    Руденко А.Ю.
    Волощенко О.В.
    22.03.2023 Стандартизація та управління якістю продукції на підприємстві Валентина Шуть – начальник відділу стандартизації ДП «Черкасистандартметрологія» Хлєбнікова Н.Б.
    12.03.2023 Лекція-тренінг: «Маркетинг у цифровій економіці». Ольга Панченко - маркетолог компанії ПП «КОМСЕРВІС-БЕЗПЕКА», доктором філософії Полях С.С.
    10.11.2022 Кар’єра у сфері міжнародної логістики Анна Бєлугіна - HR manager міжнародного рекрутингового агентства у сфері логістики «HedgeHog» Піскова С.П.
    Залозна Т.Г.
    06.02.2022 Відкрита лекція «Маркетинг на підприємстві. Реалії сьогодення» Росенко Вікторія- маркетолрг, ТОВ «БІОФАРМА ПЛАЗМА» Залозна Т.Г.
    Руденко А.Ю.
    12.03.2021 Технологія бережливого виробництва Kaizen. SEO: Дяченко Марина- компанія «Манеж» Піскова С.П.
    Залозна Т.Г.
    17.03.2020 Майстер -клас: «Створення рекламних матеріалів в графічному редакторі Adobe Photoshop» С. Cєлєзньова - директор, засновник фотостудії «АТМОСФЕРА» Піскова С. П.
    Волощенко О.В.
    23.10.2019 Воркшоп: «Розробка digital стратегії для бренду» Родіон Гончаров-Генеральний директор,засновник Rubarb Digital - веб-розробка та маркетинг Піскова С. П.
    Волощенко О.В.
    08.02.2019 Тренінг з лідерства: «The понеділок» О. Василига- директор PR-агенції ТОВ «Смайл ЛТД» Піскова С. П.
    Руденко А.Ю.
    23.10.2018 Майстер-клас: «Практичні аспекти розробки та просування нового товару на ринку»: Василига О.- директор PR-агенції ТОВ «Смайл ЛТД» Волощенко О.В.
    Руденко А.Ю.
    24.10.2018 Тренінг :Робота у сфері логістики та дистрибуції «TM Birthday» О. Василига- директор PR-агенції ТОВ «Смайл ЛТД» І. Подолян - голова некомерційної організації «Черкаський інститут міста» Волощенко О.В.
    Руденко А.Ю.
    24.03.2017 Тренінг :Робота у сфері логістики та дистрибуції «WhoAmi» О. Василига- директор PR-агенції ТОВ «Смайл ЛТД» І. Подолян - голова некомерційної організації «Черкаський інститут міста» Вдовенко Ю. О
    Руденко А.Ю.

    ВІДДІЛЕННЯ ЕКОНОМІКИ, ОБЛІКУ ТА ФІНАНСІВ

    Відділення економіки, обліку та фінансів було створене у 2023 році у зв’язку з реорганізацією кафедр «Обліку та фінансів» та «Економіки, підприємництва та маркетингу» Черкаського державного бізнес-коледжу.

    Місія відділення полягає в забезпеченні фундаментальними, професійними знаннями, сучасними навичками і необхідними компетенціями висококваліфікованих фахівців на основі інноваційної та якісної підготовки в області економіки, фінансів, банківської справи, страхування, бухгалтерського обліку, аналізу та оподаткування, з метою ефективного практичного застосування їх знань для забезпечення сталого розвитку національної економіки.

    Візія відділення. Підготовка нового покоління висококваліфікованих фахівців сфери економіки, обліку і фінансів для різних сфер бізнесу, галузей народного господарства, державних установ та організацій, фінансового ринку, бюджетної, податкової та грошово-кредитної систем, страхового ринку.

    Концепція розвитку відділення::

  • підвищення рівня якості знань, умінь та навичок фахівців, їх конкурентоспроможності на ринку праці;
  • посилення ролі виховання в процесі навчання, творчого розвитку студентської молоді, здатності до самореалізації особистості, її активності;
  • здійснення контролю якості змісту і викладання дисциплін і їх навчально-методичного забезпечення за всіма освітніми програмами;
  • підвищення кваліфікації науково-педагогічних кадрів відділення;
  • науково-методичне забезпечення навчального процесу;
  • удосконалення якості навчального процесу шляхом упровадження сучасних методик навчання;
  • виконання наукових досліджень з різних напрямів економіки, обліку та фінансів.
  • На відділення економіки, обліку та фінансів здійснюється підготовка здобувачів за освітньо-професійним ступенем фаховий молодший бакалавр.

    Освітня програма Спеціальність Тривалість навчання
    9 клас 11 клас
    Фінанси, банківська справа та страхування 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок 2 роки 10 місяців -
    Облік і оподаткування 071 Облік і оподаткування 2 роки 10 місяців 1 рік 10 місяців
    Економіка 051 Економіка 2 роки 10 місяців 1 рік 10 місяців

    Основні професійні компетенції фахівця з обліку і оподаткування:

  • здатність аналізувати економічні події та явища з огляду на сучасні теоретичні та методичні основи обліку і оподаткування;
  • здатність використовувати математичний інструментарій для розв’язання прикладних економічних та оптимізаційних завдань в сфері обліку і оподаткування;
  • здатність відображати інформацію про господарські операції суб’єктів господарювання в обліку, їх систематизувати, узагальнювати у звітності й інтерпретувати для задоволення інформаційних потреб осіб, які ухвалюють управлінські рішення;
  • здатність застосовувати норми права та податкового законодавства України у практичній діяльності суб’єктів господарю¬вання;
  • здатність оцінювати результати господарської діяльності підприємств на основі знань сучасних методик аналізу;
  • здатність здійснювати обліково-аналітичні процедури із застосуванням спеціалізованих програмних засобів і комп’ютерних технологій;
  • здатність перевіряти законність, достовірність, економічну доцільність господарських і фінансових операцій з метою збереження власності, попередження порушень та зло¬вживань;
  • здатність використовувати методи обліку і оподаткування на підприємстві;
  • здатність використовувати знання національ¬них стандартів обліку;
  • здатність демонструвати розуміння вимог щодо професійної діяльності, зумовлених необхідністю забезпечення сталого розвитку України, її зміцнення як демократичної, соціальної, правової держави;
  • здатність організовувати власну професійну діяльність, застосовувати знання для розв’язання практичних ситуацій, ухвалювати рішення відповідно до законодавства;
  • датність застосовувати етичні принципи під час виконання професійних обов’язків.

    Основні професійні компетенції фахівця з фінансів, банківської справа та страхування:

  • здатність використовувати тео¬ретич¬ний і методичний інструментарій фінансової, економічної, математичної, статистичної, правової та інших наук для розв’язання складних завдань у сфері фінансів, банківської справи та страхування;
  • здатність здійснювати професійну діяльність, згідно з вимогами законодавства;
  • розуміння особливостей функціонування сучасної національної і світової фінансових систем та їх структури;
  • розуміння принципів організації фінансових відносин;
  • здатність застосовувати принципи, методи і процедури бухгалтерського обліку;
  • здатність складати й аналізувати фінансову звітність;
  • здатність самостійно виконувати складні завдання у сфері фінансів, банківської справи та страхування;
  • здатність застосовувати сучасне інформаційне та програмне забезпечення для отримання й обробки даних у сфері фінансів, банківської справи та страхування;
  • здатність виконувати контрольні функції у сфері фінансів, банківської справи та страхування;
  • здатність здійснювати ефективні комунікації між фахівцями і користувачами послуг у сфері фінансів, банківської справи та страхування;
  • здатність підтримувати належний рівень знань та постійно підвищувати рівень професійної підготовки у сфері фінансів, банківської справи та страхування.

    Основні професійні компетенції фахівця з економіки:

  • здатність ідентифікувати інформацію та усвідомлювати проблеми предметної області, базові засади функціонування сучасної економіки;
  • здатність обирати й застосовувати положення нормативно-правових актів для якісного виконання завдань та обов’язків професійної діяльності;
  • здатність на основі типової методики і знань, розраховувати економічні і соціально-економічні показники суб’єктів господарювання;
  • здатність проводити економічний аналіз функціонування та розвитку суб’єктів господарювання;
  • здатність планувати діяльність суб’єктів господарювання в умовах мінливого середовища;
  • здатність вирішувати професійні завдання з організації діяльності окремих підрозділів суб’єктів господарювання;
  • здатність виконувати завдання, пов’язані з функціонуванням системи управління суб’єктів господарювання;
  • здатність обґрунтовувати економічні рішення на основі розуміння закономірностей економічних систем і процесів;
  • здатність здійснювати діяльність у взаємодії суб’єктів господарювання;
  • здатність виявляти проблеми і пропонувати шляхи їх розв’язання під час аналізу конкретних ситуацій економічного характеру.

    Можливі професійні роботи фахівців:

    Назва спеціальності Професійні роботи
    072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок
  • Фахівці в галузі фінансів та торгівлі
  • Дилери (біржові торгівці за свій рахунок) та брокери (посередники) із заставних та фінансових операцій
  • Агент страховий
  • Інші фахівці в галузі фінансів і торгівлі
  • Інспектор з організації інкасації та перевезення цінностей
  • Інспектор кредитний
  • Інспектор обмінного пункту
  • Інші технічні фахівці в галузі управління
  • Інспектор-ревізор
  • Ревізор
  • Інспектор з інвентаризації
  • Інспектори податкової служби
  • Інспектор з контролю за цінами
  • Ревізор-інспектор податковий
  • 071 Облік і оподаткування
  • Бухгалтери та касири-експерти
  • Асистент бухгалтера-експерта
  • Бухгалтер
  • Касир-експерт
  • Інші технічні фахівці в галузі управління
  • Ревізор
  • Інспектор
  • Інспектор з інвентаризації
  • Інспектор-ревізор
  • Інспектори податкової служби
  • Державний податковий інспектор
  • Ревізор-інспектор податковий
  • 051 Економіка
  • Технік з планування
  • Технік з нормування праці
  • Технік з праці
  • Асистент економіста-демографа
  • Асистент економіста-статистика
  • Помічник керівника підприємства (установи, організації)
  • Помічник керівника виробничого підрозділу
  • Помічник керівника іншого основного підрозділу
  • Помічники керівників малих підприємств без апарату управління.
  • Можливості для розвитку студентів.

    Навчання здійснюється за новітніми методиками та включає як традиційні форми (лекції, лабораторні, практичні заняття), так і активні методи навчання: ділові ігри, вирішення ситуаційних завдань, лекції–дискусії та ін. Студенти мають можливість працювати у сучасних комп\’ютерних класах, лекційних аудиторіях із мультимедійним обладнанням, інтернет–центрі, бібліотеці з найсучаснішою навчальною літературою. відділення пропонує студентам самостійно обирати дисципліни згідно освітньої програми.

    Студенти беруть активну участь у міжнародних та всеукраїнських наукових конференціях, конкурсах наукових студентських робіт та олімпіадах.

    За відмінне навчання та активну участь у громадському житті кращим групам організовують поїздки та екскурсії, а найкращим студентам призначаються іменні стипендії Президента України, Верховної ради України та Кабінету Міністрів України, директора Черкаського державного бізнес-коледжу.

    Для студентів відділення постійно організовуються тренінги, круглі столи та майстер-класи від представників провідних компаній та бізнес-структур. Проведення практичних занять роботодавцями значно підвищує рівень професійних компетентностей студентів та сприяє підвищенню їх конкурентоспроможності на ринку праці.

    Для студентів діють секції: волейбол, футбол, баскетбол, теніс, шейпінг, танці, йога, що не тільки стимулюють розвиток фізичного здоров\’я та здорового способу життя, а й підсилюють командний дух.

    На відділенні працює студентський професійний «Бізнес-клуб», основним завданням якого є залучення студентів до творчо-практичної діяльності, що передбачає активну діяльність студентів по набуттю ними практичних умінь та навичок, розширення світогляду, навчити студентів продуктивній дискусії в пошуках істини, вміти опонувати та захищати свою позицію; розвивати в учасників навички креативності при обговоренні практичних ідей; сприяти інтелектуальному рішенню практичних проблем економічної та фінансово – бухгалтерської справи. Цікавими та яскравими для студентів є святкування як професійних, так і загально студентських свят, зокрема: Міжнародний день бухгалтера, Всесвітній тиждень грошей, Всесвітній день заощаджень.

    Цікавими та яскравими для студентів є святкування як професійних, так і загально студентських свят, зокрема: Міжнародний день бухгалтера, Всесвітній тиждень грошей, Всесвітній день заощаджень, дебют першокурсника.

    Академічна мобільність та стажування. Черкаський державний бізнес-коледж – єдиний коледж в Україні, що реалізує програму академічної мобільності та отримує найбільшу фінансову підтримку від програми Європейського Союзу серед усіх закладів вищої освіти Черкащини. В рамках академічної програми Erasmus+ студенти мають змогу навчатися в університеті ISMA (Informacijas sistemu menedzmenta augstskola / Вища школа менеджменту інформаційних систем), м. Рига, Латвія
    2024 – навчання 2 студентів за програмою академічної мобільності у Відземському університеті прикладних наук, м. Валмієра, Латвія.
    2021-2024 – навчання 5 студентів за грантовою програмою Держдепартаменту США Communiti College Initiative Progtam. (Термін навчання – один рік).
    2016-2023 – стажування 50+ студентів за програмою SkillSprint, Болгарія.
    2017 - 2019 рр. – загалом 11 студентів ЧДБК пройшли навчання в рамках академічної програми Erasmus+ в університеті ISMA. Навчання відбувається англійської мовою, студенти отримують стипендію у розмірі від 750 до 840 євро на місяць від Європейського Союзу.
    2016 - 2019 рр. – загалом 47 студентів пройшли тижневе стажування в університеті ISMA за програмою «Освіта в ХХІ столітті. Молодь та кар’єра». Протягом тижня студенти брали участь у презентаціях європейських грантових програм для навчання, практичних вокршопах, зустрічах з представниками студентського самоврядування.
    2018 р. – лінгвістичне стажування студентів коледжу в Inlingua Cheltenham (Великобританія), що включало курс загальної англійської мови (LSP20) та насичену культурну програму.
    2016 р. – 11 студентів пройшли професійне стажування у м. Веймар (Федеративна Республіка Німеччина).
    2015 р. – 14 студентів пройшли стажування у Вищій школі інформатики та мистецтв (Wyzsza Szkola Informatyki i Umiejetnosci w Lodzi), м. Лодзь, Польща.

  • КАФЕДРА ЕКОНОМІКИ, ПІДПРИЄМНИЦТВА ТА МАРКЕТИНГУ

    Кафедра економіки та підприємництва була створена в вересні 2001 року як базовий структурний підрозділ Черкаського державного бізнес-коледжу. Рішенням Вченої Ради Черкаського державного бізнес-коледжу від 01 жовтня 2018 року кафедра економіки та підприємництва перейменована на кафедру економіки, підприємництва та маркетингу.

    Місія кафедри полягає у формуванні гармонійно розвинених особистостей - висококваліфікованих фахівців, які володіють загальними та сучасними фаховими компетентностями у сфері економіки, підприємництва та маркетингу, а також сприянні зростанню інтелектуального потенціалу країни.

    Візія кафедри – якісна підготовка фахівців шляхом продукування сучасних економічних знань, реалізації прогресивних наукових та освітніх цінностей, що відповідають викликам сьогодення та зорієнтовані на динамічний розвиток бізнесу і економіки регіону та країні в цілому.

    Концепція розвитку кафедри формується на основі стратегічних пріоритетів МОН України, економічного та соціального розвитку Черкаської області та Черкаського державного бізнес-коледжу. Організація навчального процесу, що відповідає рівню національних та міжнародних стандартів вищої освіти містить у собі:

  • розробку комплексу електронних освітніх ресурсів, навчально-методичного забезпечення навчального процесу і контролю знань студентів з використанням сучасних комп’ютерних освітніх технологій;
  • формування системи внутрішньо-кафедрального забезпечення якості надання освітніх послуг, що відповідають національним та міжнародним стандартам;;
  • безперервний розвиток й удосконалення навчальних планів, введення нових навчальних дисциплін, авторських і міждисциплінарних курсів з врахуванням потреб регіонального та національного ринків праці в галузях економіки, підприємництва та маркетингу;
  • формування механізмів академічної мобільності викладачів і студентів кафедри шляхом розвитку міжнародного співробітництва в галузі освіти і науки.
    • Напрями наукової діяльності кафедри:
    • Вплив та наслідки вірусної дисфункції на інституційний та соціально-економічний розвиток регіону (державний реєстраційний номер: 0121U110851).
    • Організаційно-економічний механізм покращення родючості ґрунтів (державний реєстраційний номер: 0121U112514).

    Науково-педагогічний потенціал кафедри економіки, підприємництва та маркетингу представлений 4 докторами наук, 2 професорами, 6 кандидатами наук, а загалом – 19 викладачами. Із загальної кількості викладачів кафедри понад 50% мають вищу кваліфікаційну категорію. Один викладач навчається в докторантурі на здобуття наукового ступеня - доктор наук.

    На кафедрі економіки, підприємництва та маркетингу здійснюється підготовка здобувачів освітньо-кваліфікаційний ступінь фаховий молодший бакалавр та освітнього ступеня бакалавра

    Освітні програми для здобуття освітньо-професійного ступеня фаховий молодший бакалавр
    Освітня програма Спеціальність Тривалість навчання
    9 кл 11 кл
    Економіка 051 Економіка 2 роки 10 місяців 1 рік 10 місяців
    Маркетинг 075 Маркетинг
    Підприємництво, торгівля та біржова діяльність 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність
    Освітні програми для здобуття освітнього ступеня бакалавра на базі ПЗСО (11 кл)
    Освітня програма Спеціальність Форма навчання
    денна заочна
    Економіка 051 Економіка 3 роки 10 місяців 4 роки 5 місяців
    Маркетинг 075 Маркетинг
    Підприємництво, торгівля та біржова діяльність 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність
    Освітні програми для здобуття освітнього ступеня бакалавра за скороченою формою навчання на базі ОКР молодшого спеціаліста*
    Освітня програма Спеціальність Форма навчання
    денна заочна
    Економіка 051 Економіка 2 роки 2 роки 5 місяців
    Маркетинг 075 Маркетинг
    Підприємництво, торгівля та біржова діяльність 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність

    *набір за ОКР молодший спеціаліст здійснювався до 2019р.

    Основні професійні компетенції фахівця з економіки, підприємництва та маркетингу:

  • володіння навиками комплексного аналізу господарської діяльності підприємства з урахуванням чинників внутрішнього та зовнішнього бізнес-середовища, оцінки його конкурентоспроможності на ринку;
  • управління і контроль ефективності використання ресурсного потенціалу підприємства;
  • розробка корпоративних виробничих програм, оперативних та поточних планів діяльності підприємства;
  • володіння навиками розробки бізнес-планів;
  • формування бізнес-моделі сучасного підприємства та стратегічних напрямів його розвитку, у тому числі співробітництва у сфері міжнародних комерційних операцій;
  • координація міжнародних контрактів та оцінка їх економічної ефективності;
  • визначення та оцінка ризиків діяльності підприємства на внутрішньому та зовнішньому ринках;
  • володіння інноваційними технологіями управління бізнесом.

    Можливі сфери працевлаштування фахівців: сфери промислового виробництва і послуг (інвестиційні компанії, спільні та іноземні підприємства, функціональні підрозділи вітчизняних та іноземних компаній (відділи маркетингу, зовнішньоекономічної діяльності, плановий, фінансовий тощо).

    Можливості для розвитку студентів. Навчальним планом з підготовки фахівців на кафедрі передбачено використання освітніх он-лайн платформ, таких як «Prometheus», «Udemy», де студенти вивчають різні дисципліни економічного спрямування. На кафедрі діє студентський клуб за професійним спрямуванням Business Club, в рамках роботи якого студенти удосконалюють свої аналітичні навички та займаються науково-пошуковою роботою. Кафедра тісно співпрацює з провідними бізнес-структура Черкаського регіону. В рамках співробітництва їхніми представниками проводяться відкриті лекції, майстер-класи, екскурсії на підприємства, залучення студентів до виконання досліджень тощо.

    Академічна мобільність та стажування!. Черкаський державний бізнес-коледж є лідером в Україні у впровадженні програм академічної мобільності, отримуючи велику фінансову підтримку від Європейського Союзу та Держдепартаменту США. Студенти мають унікальну можливість брати участь у програмах Erasmus+, навчаючись в престижних університетах Латвії, таких як ISMA (Informacijas sistemu menedzmenta augstskola / Вища школа менеджменту інформаційних систем), м. Рига та Відземський університет прикладних наук, державний вищий навчальний заклад, м. Валмієра, а також брати участь у грантових програмах США та проходити стажування в країнах Європи.
    2024 рік- 2 студента проходять навчання в рамках академічної мобільності у Відземському університеті прикладних наук, м. Валмієра, Латвія.
    2021-2024 – 5 студентів пройшли навчання за грантовою програмою Держдепартаменту США Communiti College Initiative Progtam. Термін навчання – один рік.
    2016-2023 рр.- 50+ студентів пройшли стажування за програмою SkillSprint, Болгарія.
    2017 - 2019 рр. – загалом 11 студентів ЧДБК пройшли навчання в рамках академічної програми Erasmus+ в університеті ISMA. Навчання відбувається англійської мовою, студенти отримують стипендію у розмірі від 750 до 840 євро на місяць від Європейського Союзу.
    2016 - 2019 рр. – загалом 47 студентів пройшли тижневе стажування в університеті ISMA за програмою «Освіта в ХХІ столітті. Молодь та кар’єра». Протягом тижня студенти брали участь у презентаціях європейських грантових програм для навчання, практичних вокршопах, зустрічах з представниками студентського самоврядування.
    2018 р. – лінгвістичне стажування студентів коледжу в Inlingua Cheltenham (Великобританія), що включало курс загальної англійської мови (LSP20) та насичену культурну програму.
    2016 р. – 11 студентів пройшли професійне стажування у м. Веймар (Федеративна Республіка Німеччина).
    2015 р. – 14 студентів пройшли стажування у Вищій школі інформатики та мистецтв (Wyzsza Szkola Informatyki i Umiejetnosci w Lodzi), м. Лодзь, Польща. Студенти кафедри економіки, підприємництва та маркетингу мають можливість підвищувати свій професійний рівень та академічну мобільність за кордоном шляхом професійного стажування в іноземних компаніях та закладах вищої освіти. Географія студентських стажувань постійно розширюється. Так, наші студенти проходили стажування у регіоні Лімузен, Франція (2009р.); у м. Дублін, Ірландія (2013р.); у м. Рига, Латвія (2016р.); у м. Веймар, Німеччина (2016р.); навчання за програмами академічної мобільності Еразмус+ у м. Рига, Латвія (2017р., 2018р.).

  • Bідділення ДИЗАЙН

    Спеціальність «Дизайн» було відкрито в 1997 році. На той час Черкаський державний бізнес-коледж – це перший вищий навчальний заклад в області, який зорієнтувався на підготовку спеціалістів такого профілю.

    Мета відділення полягає в професійній підготовці кваліфікованих фахівців, здатних вирішувати складні творчі задачі, формуванні системних професійних компетентностей для створення естетично досконалих об’єктів графічного та мультимедійного дизайну в різних сферах життєдіяльності людини. Наші випускники – це не вузькопрофільні, а самодостатні фахівці з дизайну сучасного візуального середовища.

    Місією відділення є підготовка соціально-відповідальних висококваліфікованих фахівців у сфері дизайну відповідно до потреб ринку праці в умовах євроінтеграції шляхом використання творчих та інноваційних підходів до навчання та роботи.

    Концепція розвитку відділення формується на основі стратегічних пріоритетів МОН України, економічного та соціального розвитку Черкаської області та Черкаського державного бізнес-коледжу. Організація навчального процесу, що відповідає рівню національних та міжнародних стандартів вищої освіти містить у собі: - розробку комплексу електронних освітніх ресурсів, навчально-методичного забезпечення навчального процесу і контролю знань студентів з використанням сучасних комп’ютерних освітніх технологій;
    - формування системи забезпечення якості надання освітніх послуг, що відповідають національним та міжнародним стандартам;
    - безперервний розвиток й удосконалення навчальних планів, уведення нових навчальних дисциплін, авторських і міждисциплінарних курсів з врахуванням потреб регіонального та національного ринків праці в галузях дизайну ти мистецтва;
    - формування механізмів академічної мобільності викладачів і студентів кафедри шляхом розвитку міжнародного співробітництва в галузі освіти і науки.

    Освітні програми для здобуття освітньо-професійного ступеня фаховий молодший бакалавр
    Освітня програма Спеціальність Тривалість навчання
    9 кл 11 кл
    Дизайн 022 Дизайн 3 роки 10 місяців 2 роки 10 місяців

    Сьогодні відділення дизайну готує фахівців у сфері:
    - дизайн візуальних комунікацій (графічний дизайн, поліграфія, зовнішня та внутрішня реклама, ігрова реклама, експозиційно-виставковий дизайн)
    - мультимедійний дизайн (дизайн графічних інтерфейсів, WEB-дизайн, мультимедійний дизайн)

    В навчальному процесі поєднано базову підготовку класичної мистецької освіти з актуальними методами викладання, опануванням цифрових технологій, сучасними поглядами на мистецтво, практичною підготовкою та технічної грамотністю.

    Синергія в знаннях та комплексний підхід у реалізації практичної дизайнерської та образотворчої діяльності дозволяє підготувати фахівців нової формації, здатних:
    - відчувати дійсність та втілювати ідеї як художники;
    - критично мислити та управляти креативним процесом як дизайнери;
    - володіти сучасним цифровим інструментарієм та традиційними техніками створення арт-продуктів;
    - презентувати себе на сучасному професійному ринку;
    - орієнтуватися на потреби сьогодення.

    Основні професійні компетенції фахівця з дизайну:
    - використання теоретичних знань та практичних навичок для оволодіння методами виконання дизайнерських робіт, створення дизайнерських проектів;
    - володіння уявленням про різноманітність об’єктів предмету діяльності;
    - розуміння принципів структурної та функціональної організації формоутворення об’єктів предмету діяльності;
    - використання професійно-профільованих знань й умінь в практичному застосуванні комп’ютерних технологій в галузі професійної діяльності;
    - володіння програмними продуктами Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe After Effects, Adobe InDesign, Corel Draw;
    - володіння креативним та системним мисленням;
    - уміння знаходити та обробляти інформацію, користуватися інформаційними ресурсами і підтримувати їх в актуальному стані;
    - виконання аналізу та проведення демонстрацій остаточних варіантів дизайнерських розробок об’єктів предметів діяльності;
    - вміння передбачати кінцевий результат проекту та наполегливо досягати мети;
    - володіння практичними навичками роботи в команді, розумінням своєї ролі в конкретному проекті;
    - володіння навичками ділових комунікацій у професійній сфері, знання основ ділового спілкування;
    - вміння орієнтуватися в різноманітті новітніх технологій, інструментів, тенденцій у сфері web-дизайну;
    - розуміти технічні та художні принципи створення web-сайтів; уміти працювати з брифом на створення сайту;
    - уміти керувати web-проектом, взаємодіяти із замовником, менеджером та арт-директором;
    - уміти презентувати свої роботи замовнику та робити власний інтернет-продукт;
    - толерантно ставитися до думок, поглядів на різні аспекти та характеристику діяльності або(та) об’єкту предметної діяльності.
    Після успішного завершення навчання випускники отримують диплом фахового молодшого бакалавра встановленого державного зразка за спеціальністю «Дизайн»

    Можливі сфери працевлаштування фахівців:
    - підприємства, дизайнерські студії, фотостудії та фотоательє, поліграфічні видавництва, електронні засоби масової інформації тощо;
    - установи i фірми, які займаються дизайн-проектуванням у сфері фото- відео дизайну, web-дизайну, анімаційної реклами, інфографіки;
    - підприємства, фірми i організації, які займаються модельним бізнесом, засоби масової інформації, що висвітлюють питання сучасного дизайну, реклами та мультимедіа; а також у сфері шоу-бізнесу та індустрії інтерактивних розваг;
    - студії, що займаються дизайном комп’ютерних ігор, спеціалізовані web-студії.

    Можливості для розвитку студентів
    Студенти мають змогу практично втілювати свої знання: вони беруть участь в оформленні предметних кабінетів, пропонують своє естетичне бачення й наповнення, організовують виставки-експозиції своїх робіт, пропагують творчі досягнення в художніх галереях та музеях міста.
    Викладачі та студенти відділення тісно співпрацює з мистецькими закладами не тільки Черкаського регіону а й інших областей України. В рамках співробітництва проводяться відкриті лекції, майстер-класи, екскурсії тощо.
    Сприяють творчому збагаченню студентів екскурсії до різних міст України на виставки, творчі проєкти, в музеї. Заохочують до творчості відвідування та участь у виставках, що проводяться в музеях рідного міста. Це плакатна акція фестивалю графічного дизайну «Три крапки», виставка сучасного мистецтва «Діалоги», щорічні виставки робіт студентів та викладачів відділення Дизайну, виставки-конкурси культурологічного і соціального плакату, міжнародна мистецька акція «ВОЛЬНАНОВА» в Черкаському обласному художньому музеї, обласні виставки «Молодіжна мистецька палітра» у музеї Кобзаря, обласні конкурси з образотворчого мистецтва «Палітра Черкащини», різноманітні проєкти, що проходять в Черкаській ОУНБ імені Тараса Шевченка, традиційні виставки робіт студентів в департаменті «Центр надання адміністративних послуг».
    Студенти відділення дизайну представляли Черкаський регіон на Перших Всеукраїнськіх молодіжних Дельфійськіх іграх в м. Києві у трьох номінаціях: «ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО», «ФОТОМИСТЕЦТВО», та «WEB-ДИЗАЙН». Наші майбутні дизайнери є постійними учасниками, та неодноразово отримували перемоги в конкурсі плакату COWposter, який щорічно проводився в рамках Міжнародного Фестивалю дизайну COW в м. Дніпро, у арт-проекті малюнків кульковою ручкою А4 ballpoint drawings в Карась Галереї (Київ), в міжнародних фестивалях екологічного і соціального плакату «4-й БЛОК» м. Харків. Виборювали перемоги в конкурсах дипломних робіт, що проводились в рамках Міжнародних форумів «Дизайн-освіта» у Харківській державній академії дизайну та мистецтв, олімпіадах з дизайну, всеукраїнському конкурсй логотипу «Майстер ЛОГО в рамках Всеукраїнського дизайн-форуму «ПроDESIGN» м. Херсон.
    Студенти та викладачі відділення активно долучаються да різноманітних волонтерських заходів, це обласний пленер художників «Закохані в Україну», виставка «З Україною в серці», створення бодіарт образів «Моя маленька Незалежність», розпис писанок та гільз на Великдень, проведення арт-терапії для дітей внутрішньо переміщених осіб, майстер-класи з виготовлення оберегів та писанкарства. Для благодійних ярмарків на підтримку ЗСУ створюють різноманітні вироби, інтер’єрі прикраси, живописні роботи. Традиційними стали майстер класи в центрі комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «ЖАГА Життя».

    Академічна мобільність та стажування. Черкаський державний бізнес-коледж – єдиний коледж в Україні, що реалізує програму академічної мобільності та отримує найбільшу фінансову підтримку від програми Європейського Союзу серед усіх закладів вищої освіти Черкащини. В рамках академічної програми Erasmus+ студенти мають змогу навчатися в університеті ISMA (Informacijas sistemu menedzmenta augstskola / Вища школа менеджменту інформаційних систем) м. Рига, Латвія та у Відземському університеті прикладних наук, м. Валмьєра, Латвія. А також, у Великобританії в коледжі Inlingua Cheltenham, у США (проект Community College Initiative Program державного департаменту США), у Німеччині Fulda University of Applied Sciences (проекти Європейського союзу) та у Нідерландах (проект «Коледжі Об’єднаного Світу» / UWC Maastricht). Навчання за академічною мобільністю за кордоном має на меті підтримку освітнього, особистісного та професійного розвитку громадян ЄС і поза його межами для стійкого зростання, якості робочих місць і соціального згуртування, для розвитку інновацій та посилення європейської ідентичності та активного громадянства. Такі проєкти підтримують можливості навчальної та академічної мобільності в освіті та для молоді, партнерства, розвиток стратегій і співпраці, професійні мережі та відкриті ресурси. В Україні Програма Еразмус+ діє з 2014 року, з того моменту, коли Україна стала повноцінним учасником програми. Університети, коледжі, технікуми та інші вищі навчальні заклади, що мають відповідні партнерські угоди з європейськими установами, мають право брати участь у програмі. Кожен з цих закладів освіти має можливість самостійно обирати свої партнерські установи та організувати обмін для своїх студентів. Вже з 2017 року Черкаський державний бізнес-коледж є повноправним учасником програми Еразмус+ та надає можливість навчання за кордоном студентам коледжу. Станом на початок березня 2024 року кількість грантів для студентів, які брали участь в програмі академічної мобільності Еразмус+, отримали 20 студентів ЧДБК. Окрім програми академічної мобільності Еразмус+ коледж активно співпрацює з іншими закордонними навчальними закладами, додаючи з кожним роком кількість університетів та коледжів, які співпрацюють з ЧДБК з іншими закордонними проєктами академічних мобільностей з різних спеціальностей.
    2023 - 2024 рр. - навчаються за кордоном 10 студентів ЧДБК, які отримали гранти на навчання в таких країнах:
    • у США (проект Community College Initiative Program державного департаменту США);
    • у Німеччині Fulda University of Applied Sciences (проєкти Європейського союзу);
    • у Латвії (проєкти Erasmus+ в університеті ISMA (Informacijas sistemu menedzmenta augstskola / Вища школа менеджменту інформаційних систем), м. Рига, Латвія;
    • у Латвії (проекти Erasmus+ в університеті Vidzeme University of Applied Sciences$


    • у Нідерландах (проект «Коледжі Об’єднаного Світу» / UWC Maastricht)
    2022 - 2023 рр. – 2 студентів ЧДБК пройшли навчання в рамках академічної програми Erasmus+ в університеті ISMA (Informacijas sistemu menedzmenta augstskola / Вища школа менеджменту інформаційних систем), м. Рига, Латвія.
    2021 - 2022 рр. – 3 студентів ЧДБК пройшли навчання в рамках академічної програми Erasmus+ в університеті ISMA (Informacijas sistemu menedzmenta augstskola / Вища школа менеджменту інформаційних систем), м. Рига, Латвія.
    2017 - 2019 рр. – загалом 11 студентів ЧДБК пройшли навчання в рамках академічної програми Erasmus+ в університеті ISMA. Навчання відбувається англійської мовою, студенти отримують стипендію у розмірі від 750 до 840 євро на місяць від Європейського Союзу.
    2016 - 2019 рр. – загалом 47 студентів пройшли тижневе стажування в університеті ISMA за програмою «Освіта в ХХІ столітті. Молодь та кар’єра». Протягом тижня студенти брали участь у презентаціях європейських грантових програм для навчання, практичних вокршопах, зустрічах з представниками студентського самоврядування.
    2018 р. – лінгвістичне стажування студентів коледжу в Inlingua Cheltenham (Великобританія), що включало курс загальної англійської мови (LSP20) та насичену культурну програму.
    2016 р. – 11 студентів пройшли професійне стажування у м. Веймар (Федеративна Республіка Німеччина).
    2015 р. – 14 студентів пройшли стажування у Вищій школі інформатики та мистецтв (Wyzsza Szkola Informatyki i Umiejetnosci w Lodzi), м. Лодзь, Польща.