• (0472) 64-10-00
  • public@csbc.edu.ua

Знання завжди в ціні: Денис Смакограй

Наскільки важливо вам, щоб робота чи бізнес приносили не лише прибуток, а й професійну та емоційну задоволеність? Коли ми говоримо про успіхи випускників ЧДБК, маємо на увазі не лише кар’єру у відомій компанії, але й їх професійне зростання і трансформацію, впровадження ними нових проєктів. Сьогодні ще одна історія, до якої ми із задоволенням вважаємо себе причетними.

Денис Смакограй, випускник бакалавріату 2017 р., група №М-15
Напрям підготовки: Маркетинг
Місце роботи: Меблева компанія «Меблевий майстер»
Посада: Керівник відділу маркетингу
Посадові обов’язки: маркетинговий аудит; розробка стратегії та плану маркетингу; аналіз ринку, відстеження конкурентів, оцінка їхньої маркетингової діяльності; наповнення контентом сайту та соціальних сторінок.
Досвід роботи: 5 років.
Маркетинг – це комбінація всього, що мені цікаво! Це те, що я роблю із задоволенням
В якій компанії Ви зараз працюєте?

Наразі я керую відділом маркетингу у компанії «Меблевий майстер», яка займається проєктуванням та виробництвом корпусних меблів, фурнітури для м’яких і корпусних меблів. Ще один виробничий структурний підрозділ, який компанія активно розвиває – столи-трансформери Біформер.

Як Ви отримали посаду маркетолога в компанії «Меблевий майстер»?

Я розмістив резюме на сайті work.ua. Невдовзі мене запросили на співбесіду, за результатами якої запропонували роботу. Таким чином, більше року я працюю в компанії маркетологом, став ініціатором відкриття відділу маркетингу, в якому, крім мене, є помічник маркетолога та дизайнер.

Яким чином проходила співбесіда на вакансію маркетолога?

Першочергово звернули увагу на документ про вищу освіту, без якого скоріше за все, я б не отримав роботу. Під час інтерв’ю мені задавали досить багато запитань, наприклад, тему випускної кваліфікаційної роботи, яку я досліджував у бізнес-коледжі. Я зміг швидко назвати її – «Комунікаційна політика підприємства та напрями підвищення її ефективності». Звернули увагу на досвід роботи. Саме для того, щоб отримати цінний практичний досвід, під час навчання на бакалавріаті я почав працювати маркетологом в компанії «Аксіома-Агро», хоча оплата праці була невисокою.

Моя підготовка до співбесіди складалася з наступних етапів:
- вивчення роботодавця, а саме, історія розвитку компанії, її досягнення, сфера діяльності та перспективи;
- звернув увагу на маркетингову діяльність потенційного роботодавця та які обов’язки виконує маркетолог у компанії;
- з’ясував значення відділу маркетингу для розвитку компанії.

Які напрямки роботи Вашого відділу у компанії наразі найбільш пріоритетні?

Цього року стратегічний напрям роботи – активно займатися діджиталізацією та розвивати онлайн-продажі. Розробляємо детальний та поетапний маркетинговий план для компанії та акцентуємо увагу на структурному підрозділі Біформер. Будемо працювати над концепцію всього магазину, логістикою складу, формуванням конкурентоздатної товарної пропозиції та асортименту.

Мені безперечно в маркетингу подобається творча складова

Нашій родині порадили вступати саме до бізнес-коледжу. Порівнявши його з іншими навчальними закладами, ми з батьками дійшли висновку, що це є найбільш прогресивний навчальний заклад Черкащини, який дбає про якість підготовки майбутніх фахівців. Після ознайомлення зі спеціальностями, я обрав саме маркетинг. На той момент ця професія для мене була нова та надзвичайно цікава. Маркетинг – це основа сучасного бізнесу. Сьогодні маркетолог потрібен на кожному підприємстві. Я радий, що не помилився, адже маркетинг – це професія майбутнього, що вже настало.

Викладачі у коледжі зацікавили мене практичними завданнями та реальними кейсами. Під час засідань маркетинг-клубу ми вчились працювати в команді, розробляли маркетингові стратегії для компаній, також відвідували тематичні виставки та фестивалі. Тут є і творчість і аналітика, що мене найбільше приваблює.

Які софт скіли у своїй спеціальності Ви б відзначили як найбільш важливі?

Ініціативність, комунікабельність, креативність. Обов'язково постійно займатись саморозвитком та досліджувати тренди. Головне – не боятися помилитися.

ЧДБК – це можливості!
Який досвід, отриманий у коледжі, став для тебе найбільш корисним?

ЧДБК пропонує студентам безліч можливостей. Я спробував себе в багатьох напрямках. У маркетинговому клубі ми навчалися розробляти комунікаційну кампанію, складати план маркетингу, аналізувати маркетингові тренди, проводити маркетингові дослідження.

Як активний учасник студентського самоврядування коледжу я спробував себе в ролі організатора та ведучого різноманітних заходів: благодійних, розважальних, культурних. Участь у проєкті «Youth2Youth» («Молодь для молоді») допомогла мені розвинути лідерські якості. Учасники молодіжного руху «Youth2Youth» отримали безцінний досвід нетворкінгу, організаторських практичних навичок, вміння працювати у команді, досвід фандрайзингу. Започаткований у ЧДБК молодіжний проєкт «Молодь для молоді» переріс у Громадську організацію «Черкаська молодіжна громадська організація «Молодь для молоді», до складу якої я входжу.

Навчаючись у коледжі, ми з друзями відвідали Німеччину, а саме історичний та культурний центр м.Веймар як переможці конкурсу відеоробіт «Чорнобиль в житті дітей» та пройшли стажування у Болгарії. Знаю, що наразі студенти ЧДБК поглиблюють свої знання у Латвії та США. Це круто!

Така громадська активність під час навчання допомогла тобі в кар’єрі?

Так, безперечно! Я організував та провів перший тім-білдінг для команди «Меблевого майстру». Це був виїзний захід, під час якого колектив компанії мав змогу відпочити, краще познайомитися один з одним та зміцнити командний дух. До речі, багато завдань, ігор на об’єднання колективу я використав з досвіду проєкту «Youth2Youth». Ми отримали позитивний фідбек від учасників та керівництва, адже учасники відзначили реальну користь і позитивні емоції.

Цього року маємо намір знову провести тім-білдінг та запустити корпоративний курс з вивчення англійської мови.

Як ти займаєшся саморозвитком?

Поглиблюю знання з англійської мови. Раджу всім активно вивчати англійську мову у коледжі, адже тепер, крім занять, є ще й додаткові курси. Проходжу як платні так і безоплатні курси з професійного розвитку на освітніх платформах.

Невдовзі відлітаю до Об’єднаних Арабських Еміратів на Всесвітню виставку EXPO 2020 у Дубаї. Вже більше 100 років такі виставки є платформою для інновацій: формують сучасне суспільство, демонструють нові винаходи, таким чином передбачають майбутнє. Хочу бути в курсі інновацій.

Ваші поради майбутнім маркетологам

На початковому етапі свого кар’єрного становлення раджу отримувати досвід, а не заробіток. Не бійтеся експериментів, вивчайте англійську мову та слідкуйте за ідеями кращих світових компаній. Досліджуйте декілька сфер, не лише маркетинг, а, наприклад, дизайн, психологію споживача, методи аналітики.

Роботодавці моніторять соціальні мережі, тому я б рекомендував студентам вже зараз проаналізувати контент на їх сторінці та задуматись над формуванням особистого бренду.

Чим особливо було цікаве навчання у ЧДБК?

Практикоорієнтованість навчання. Представників бізнесу запрошували на воркшопи, майстер-класи, лекції і їх було чимало. Це стало надзвичайно важливим доповненням до теоретичної частини: на майстер-класах ми могли переосмислити нові знання та обговорити конкретні робочі кейси. На маркетинговому клубі ми працювали в команді, йшов безперервний обмін знаннями та думками, ми постійно знаходилися у вкрай цікавому професійному середовищі. На мій погляд, багато в чому саме люди та унікальна атмосфера у ЧДБК роблять навчання настільки ефективним.

Можна було брати інформацію, отриману на лекційних та семінарських заняттях, і буквально відразу застосовувати її у реальному проєкті

Інші новини

Шановні друзі!
Шановні друзі! Наближається найважливіше свято в історії нашої країни – 25 років тому здійснилася споконвічна мрія українців бути госпо ...
Візит ректора ДВНЗ «Університет банківської справи»
Візит ректора ДВНЗ «Університет банківської справи» 12 вересня 2016 р. Черкаський державний бізнес-коледж відвідала з робочим візитом ректор ДВНЗ «Університет банківсько ...
Студенти, викладачі та працівники бізнес-коледжу 
висловлюють подяку меру міста
Студенти, викладачі та працівники бізнес-коледжу висловлюють подяку меру міста Шановний Анатолію Васильовичу! Студенти, викладачі та працівники Черкаського державного бізнес-коледжу вдячні Вам за ...