• (0472) 64-10-00
  • public@csbc.edu.ua

Знання завжди в ціні: Тимур Мустафа!

Як знайти своє місце в житті, зайнятися тим, що виходить легко та приносить щастя? Для цього потрібно правильно застосувати знання, здобуті у коледжі, та життєвий досвід. Випускники Черкаського державного бізнес-коледжу, які успішно реалізували себе у бізнесі або професії, діляться досвідом і розповідають про досягнення та особливості свого фаху.

Коротке резюме:
ТИМУР МУСТАФА
, випускник 2015 р., група №1П-11.
Напрям підготовки: Інженерія програмного забезпечення.
У 2018 отримав диплом магістра зі спеціальності 122 «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» у Черкаському НКЦ КНУТД ( на базі бізнес-коледжу).
Як підприємець співпрацює з компанією SPD-Ukraine .
Позиція: Account / Delivery Manager.
Сфера відповідальності: стратегічний менеджмент портфеля проєктів; розвиток та зростання поточних проєктів; підписання контрактів з новими замовниками; фінансове оцінювання проєктів; кризовий менеджмент.
Досвід роботи: 7 років.
Професійне зростання: розпочав працювати менеджером IT-проєктів в компаніях «Triare» та «Dorian Web Studio», згодом – керівником команди розробників в компанії «Project Immortals». Із 2018 року по теперішній час співпрацює з компанією SPD-Ukraine.

Можливо, алгоритми замінять певні професії, але вони ніколи не замінять мислячої творчої людини.

З якою компанією Ви наразі співпрацюєте і чому обрали саме її?
Уже 4 роки надаю послуги за контрактом компанії SPD-Ukraine. Компанія надає багато можливостей для зростання. Створена максимально комфортна, дружня атмосфера та працюють справжні професіонали своєї справи, готові ділитися досвідом і розвивати інших.

Яку позицію Ви обіймаєте в SPD-Ukraine?
Делівері-менеджер (Delivery Manager). Це фахівець, який відповідає за фінальний результат перед клієнтом.
Загалом я керую портфелем проєктів. Мені підпорядковуються інші менеджери, у кожного з яких є свої проєкти. Я відповідаю за те, щоб усі ці напрямки були успішно реалізовані, тобто відповідаю перед CEO-cofaunder's (власники компанії) за стратегію бізнесу нашого підрозділу: за фінанси, розвиток, життєвий цикл проєкту, підбір команди тощо. Окрім того, можу менеджерить деякі цікаві мені проєкти.

З яких країн замовники проєктів в SPD-Ukraine?
В основному США та Ізраїль.

Від роботи я отримую величезне задоволення, мені цікаві нові завдання.

Які скіли у своїй спеціальності Ви б визначили як найбільш важливі?
На мою думку, саме навички комунікації є визначальними для подальшого зростання та кар'єри. Також критичне мислення, готовність до компромісу при вирішенні завдань, вміння налагодити взаємодію в команді. Серед інших – бажання навчатися і розвиватися.

Які тренди Ви б виділили у сфері ІТ?
До 2020 року ринок зростав, а замовниками в ІТ-компаніях були головним чином великі e-commerce проєкти. У 2020-му році ми опинилися в кризовому становищі, ключові проєкти призупинились, всі бюджети суттєво зменшилися.
Після ситуації з пандемією всі зрозуміли, що потрібно диджіталізувати свій бізнес. Зараз кількість проєктів активно зростає. Ми маємо нових замовників, команда суттєво збільшилася, долучаємо додаткових менеджерів.
Вимоги часу – швидкий розвиток та впровадження новітніх інформаційних технологій.

Назвіть ключові проблеми у сфері ІТ?
Робота в ІT приваблює високою оплатою праці, динамічними проєктами та потенційною можливістю релокації у будь-яку точку світу. Гарна новина — влаштуватися в IT-секторі можна і без досвіду, ринку не вистачає кадрів. Теперішню ситуацію можна описати так: на 1000 вакансій – 300 кандидатів. На жаль, відповідно рівень вимог до професійних якостей кандидата знижується.

Чому Ви обрали бізнес-коледж та спеціальність «Інженерія програмного забезпечення»?
Ще в дитинстві я цікавився технічними параметрами комп’ютера і поступово зрозумів, що потрібно обрати фах програміста. Таких спеціалістів готує Черкаський державний бізнес-коледж. Тут вивчаються мови програмування та технології розробки web-сайтів та мобільних додатків, загальна теорія проєктування, конструювання та моделювання програмного забезпечення, управління проєктами з розробки програмних систем, принципи та підходи до тестування програмних продуктів тощо. Мій вибір був зроблений свідомо у досить ранньому віці. Коледж мені дав досить міцну й гарну базу з програмування для подальшого самовдосконалення.

Чому важливо отримати освіту у навчальному закладі?
Освітній заклад надає необхідну базу, нетворкінг та час для саморозвитку. Зараз досить багато можливостей. Якщо людина активна, додатково навчається, для неї є багато шляхів, щоб знайти себе в ІТ.

Як потрапити на роботу в ІТ-компанію без досвіду в IT?
Шукати шляхи для навчання. Досить давно у нас функціонує «SPD-University». Я запропонував ще один формат навчання та підготовки кадрів – «Labs». Так само набираємо групи бажаючих, призначаємо менторів, проте також цим студентам ми оплачуємо навчання протягом трьох місяців. Головна вимога – показати високий рівень бажання та мотивації навчатися. Ідея в тому, щоб відразу упродовж інтенсивного навчання пошукач здобув базові навички. За результатами зрізу знань ми маємо розуміти, чи рухаємось далі разом, чи ні. Якщо кандидат підходить нам, то відразу долучаємо його до проєкту.
Ця ініціатива виправдала себе, адже дає можливість побудувати команду навколо сильного технічного спеціаліста. Випускники «Labs» уже мають необхідні знання, певний досвід і вміють працювати в команді.

Я запропонував новий формат навчання «Labs». Ідея в тому, щоб упродовж інтенсивного тримісячного навчання формувати необхідні навички студентам. Навчання оплачується, і ми отримуємо фахівця, здатного працювати в команді над новим проєктом.

Як почати кар'єру в ІТ?
По-перше, мати теоретичні базові знання за фахом та володіти практичними вміннями та навичками.
По-друге, вивчати та аналізувати тренди в ІТ, зміни в технологіях, моніторити розвиток компаній-лідерів, їхні сайти та вакансії, читати, активно поповнювати свої професійні знання.
По-третє, вчити англійську мову. Компанії не вимагають ідеальної граматики, проте початковий рівень спілкування англійською має бути.
Переконаний для успішного професійного розвитку в ІТ потрібно бути впевненим у собі та не боятися змін.

Інші новини

Офіційне привітання Broward College
з 50-річним ювілеєм ЧДБК
Офіційне привітання Broward College з 50-річним ювілеєм ЧДБК 15 вересня 2016 р. регіональний директор з міжнародної освіти Broward College (Florida, USA) Скот Мейсон від імені прези ...
Агенція регіонального розвитку Черкаської області 
розпочинає набір працівників
Агенція регіонального розвитку Черкаської області розпочинає набір працівників Директор бізнес-коледжу, професор Куклін О.В. був обраний до складу Наглядової ради Агенції регіонального розвитку Черка ...
Урочисте вручення
Премії Кабінету Міністрів України
Урочисте вручення Премії Кабінету Міністрів України 2 листопада відбулося урочисте вручення Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові Укра ...