Коротко про професію
Системний адміністратор - професіонал в області інформаційних технологій, який відповідає за експлуатацію та обслуговування сервера, устаткування і програмного забезпечення, встановленого на комп'ютерах підприємства.
Представлений список допоможе Вам зрозуміти, що професія Системний адміністратор саме для Вас:
Запитання, які допоможуть зрозуміти суть професії:
- У великих компаніях сисадмін є одним із співробітників технічного відділу, в якому, як правило, декілька фахівців відповідають за фізичну організацію мережі, інші займаються безпосередньо поштою/веб-сервером/базою даних та іншими сервісами, а треті спілкуються з користувачами. Але в невеликих фірмах зі всіма цими завданнями доводиться справлятися одному-двом працівникам. Чи готові ви до ненормованого робочого дня?
- Серед навиків, якими повинен володіти системний адміністратор, на перше місце виходять теоретичні знання програмно-апаратного комплексу і практичний досвід адміністрування великої кількості серверів. Чи готові ви постійно самостійно вдосконалювати отримані знання?
- Володіння англійською мовою на рівні читання технічної документації і наявність дипломів про закінчення спеціалізованих курсів є обов'язковими вимогами, що пред'являються до представників цієї професії. Чи готові ви досконало вивчати англійську мову?
- Професіонала в цій галузі відрізняють також різносторонність досвіду і знань, гнучкість мислення і комунікабельність, адже, не дивлячись на те, що сисадмін в основному спілкується з технікою, він працює з людьми. Чи вмієте ви працювати в команді, розподіляти види робіт, вчасно виконувати покладену на вас роботу?
- До плюсів професії можна віднести високу необхідність в таких фахівцях. Попит на таких кандидатів постійно перевищує пропозицію, тому працевлаштування для системного адміністратора не складає великої проблеми. Чи готові ви постійно працювати над собою, опановувати великі об’єми інформації, щоб бути конкурентоздатним?
- Горизонтальну кар'єру можна збудувати, перейшовши на позицію системного архітектора, адміністратора баз даних, наприклад Oracle.
- Як вертикальна перспектива зростання – обійняти посаду старшого системного адміністратора в крупній компанії, в підпорядкуванні якого знаходиться декілька системних адміністраторів з вузькою спеціалізацією, а в майбутньому претендувати на крісло керівника управління інфраструктури або відділу інформаційних технологій.
- Серед основних функції та завдань системного адміністратора виділяють: Настройка і адміністрування систем резервного копіювання даних, систем ведення автоматичної інвентаризації, обслуговування мережевих протоколів, обслуговування великоблочної комп’ютерної і копіювальної техніки, підтримка корпоративних користувачів, настройка, експлуатація і обслуговування телекомунікаційного і мережевого устаткування, обслуговування офісного устаткування. Чи готові ви до того, що у вас буде багато посадових обов’язків?
- Першою зі спеціалізації системного адміністратора є адміністратор веб-сервера. Він займається встановленням, налаштуванням і обслуговуванням програмного забезпечення веб-серверів. Зазвичай, працює в хостинговій компанії. Необхідні знання: Лінукс/Unix систем, уміння конфігурувати веб-сервер Apache і поштові сервери (qmail, Sendmail, Exim, Postfix), які встановлені на більшості веб-серверів у світі; додатково — веб-сервер IIS і ОС Windows Server. Необхідне ґрунтовне розуміння моделі OSI, стека протоколів TCP/IP. Чи готові ви вивчати багато предметів пов’язаних з математикою, фізикою, логікою?
- Другою зі спеціалізації системного адміністратора є адміністратор бази даних — спеціалізується на обслуговуванні та проектуванні баз даних. Потрібні ґрунтовні знання СКБД(СУБД) (щонайменше однієї з MySQL, PostgreSQL, MS SQL, Oracle, Informix), операційної системи, на якій працює база даних (Windows Server, Linux/Unix чи Solaris), знання особливостей реалізації баз даних, а також знання мови структурованих запитів (декларативної мови програмування) SQL. Чи готові ви ґрунтовно вивчати окремі мови програмування?