Коротко про професію
Мережевий архітектор і адміністратор - фахівець, широкого профілю. Як мережевий архітектор, він вміє проектувати і описувати структуру мережі (сервера, сервіси, зв'язок між ними); як мережевий інженер - реалізує проект на практиці; як системний адміністратор - вміє налаштувати відповідні сервіси (наприклад AD, GPO, інші сервіси і зв'язку з AD, якщо будуть потрібні) і підтримувати все це в працездатному стані, також він навчає співробітників і допомагає їм використовувати ПО. Мережевий архітектор і адміністратор повинен добре розбиратися в локальних мережах, ПК і спеціальних програмах, що відповідають вимогам тієї компанії, в якій він працює. Низька кваліфікація цього фахівця може стати причиною матеріальних втрат компанії або витоку цінної інформації.
Представлений список допоможе Вам зрозуміти, що професія Мережевий архітектор саме для Вас:
Запропоновані запитання допоможуть вам зрозуміти суть професії:
- Основні функції мережевого інженера: обслуговування та конфігурація активного комутаційного обладнання (Vlan, OSPF, VPN, IPSec), обслуговування та конфігурація серверів (Windows, Unix, VMWare), участь в IT проектах компанії. Чи готові ви ґрунтовно вивчати предмети пов’язані з комп’ютерними мережами?
- Основні вимоги до мережевого інженера: англійська мова технічна, але бажано розмовна. Чи готові ви досконало вивчати англійську мову?
- Чи готові ви вивчати принципи побудови та функціонування комп’ютерних мереж (LAN, WAN, SDWAN), навички роботи з Unix системами, навички роботи з Windows серверами?
- Чи готові ви вивчати методи налаштування обладнання та комп’ютерної мережі, забезпечення її постійної працездатності та безпеки функціонування, усунення виникаючих проблем, налаштування доступу до ресурсів мережі для кожного користувача?
- Основні обовязки мережевого інженера: можливість проектування та архітектури незначних змін у існуючій мережі за погодженням із командою з прикладних та ІТ-інфраструктур для нових проектів та вдосконалень та конфігурації бізнесу, глибокий погляд на управління змінами проблем у сферах маршрутизації та комутації, глибоке розуміння OSI та мережевих технологій, хороші знання про процеси ITIL, обов'язкове глибоке розуміння мережевих технологій та перехресних платформ. Чи готові ви виконувати багато посадових обов’язків, постійно вдосконалювати отримані знання, вчитися самостійно?
- Чи готові ви в майбутньому виконувати багато функціональних обов’язків, оскільки основні функції інженера з адміністрування мереж: адміністрування систем, побудованих на базі операційних систем Microsoft Windows, Unix/Linux, Novell NetWare; адміністрування централізованих систем управління друком; знання принципів
побудови апаратної частини сучасних обчислювальних систем; знання принципів роботи систем зберігання даних; глибоке розуміння побудови локальних обчислювальних мереж, активного мережевого обладнання; знання основ IP-телефонії?- Щоб працювати інженером з адміністрування мереж необхідно навчитися: плануванню та розробці сценаріїв створення backup?a, recovery та аналізу відмовостійкості системи; виконувати пошук вузьких місць у функціонуванні системи; встановлювати та адмініструвати сервери загальносистемного призначення; оптимізувати
підсистеми введення/виведення та дискові системи; планувати розвиток інформаційної системи, аналіз вимог.- Щоб виконувати підбір устаткування; роботу зі службою підтримки виробників устаткування та системного програмного забезпечення, необхідно добре вчити відповідні предмети: програмне забезпечення, архітектуру комп’ютерів та інші.
- Чи готові ви вчити багато предметів пов’язаних з фізикою, математикою, комп’ютерною логікою?
- Що для вас комп’ютер: можливість пограти в ігри чи можливість самостійно навчатися?